Župné voľby 2017 v Žilinskom kraji - prehľad | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Žilinský kraj - župné voľby 2017

Jurinová má stále prvenstvo v Žilinskom samosprávnom kraji

Erika Jurinová

Erika Jurinová

05.11.2017 00:50

ŽILINA - Po viac ako polovici sčítaných volebných okrskov Erika Jurinová stále vedie vo voľbe občanov, ktorí by ju chceli vidieť v kresle predsedu Žilinského samosprávneho kraja. viac »

Janckulík zvažuje post žilinského župana, Matovič je proti: Bolo by to šialenstvo

Igor Janckulík

13.03.2017 09:56

BRATISLAVA – Poslanec NR SR za vládny Most-Híd Igor Janckulík zvažuje kandidatúru na post žilinského župana. S ponukou na kandidatúru ho oslovila neparlamentná strana – Kresťanskodemokratické hnutie. Ako dnes povedal Janckulík, s ponukou kandidovať ho oslovil predseda KDH Alojz Hlina. viac »


Kandidáti vo voľbách do VÚC: Prehľad županov a poslancov v Žilinskom kraji!

Kandidáti vo voľbách do

07.11.2013 13:58

ŽILINA - V tohtoročných župných voľbách si budeme môcť vyberať z 5 kandidátov na predsedu VÚC a 334 kandidátov na poslancov do zastupiteľstva Žilinského kraja. viac »


J. PAVLOVIČ: Voľby považujem za legitímny spôsobov presadzovania zmien

Juraj Pavlovič

06.11.2013 14:50

ŽILINA – Základný problém Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) spočíva podľa súkromného podnikateľa Juraja Pavloviča, ktorý v nadchádzajúcich voľbách kandiduje na jeho predsedu, v nedostatku finančných prostriedkov od štátu na uspokojivé zabezpečenie kompetencií. Kandidát Komunistickej strany Slovenska (KSS), 64-ročný súkromný podnikateľ Juraj Pavlovič ... viac »


M. MIKOLÁŠIK: Zmenil by som štýl práce inštitúcií i Úradu ŽSK

Miroslav Mikolášik

06.11.2013 14:47

ŽILINA – Europoslanec Miroslav Mikolášik by na poste predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) zmenil štýl práce inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja i samotného Úradu ŽSK. Zmeny by sa mali prejaviť predovšetkým v transparentnom a rozumnom hospodárení. Na predsedu ŽSK kandiduje 61-ročný Miroslav Mikolášik z Dolného Kubína ... viac »


J. BLANÁR: Pre ďalší rozvoj Žilinského kraja je kľúčovou cestná infraštruktúra

Juraj Blanár

06.11.2013 14:43

ŽILINA – Úradujúci predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár sa rozhodol tretíkrát kandidovať, lebo cíti podporu zo strany občanov. Za kľúčovú pre ďalší rozvoj kraja považuje cestnú infraštruktúru, ktorá úzko súvisí s rozvojom cestovného ruchu, zamestnanosťou a prílevom nových investícií. Kandidatúru 47-ročného Juraja Blanára zo Žiliny ... viac »


I. PAVLISKO: Pevne verím, že sa vždy nájde cesta kompromisu

ĽSNS - Ľudová strana

06.11.2013 14:39

ŽILINA - Umelec a pedagóg Ivan Pavlisko sa rozhodol uchádzať o post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), aby aj bežní ľudia bez postov mali svojho reprezentanta, ktorý by im mal najlepšie rozumieť. Na post predsedu ŽSK nominovala 67-ročného Ivana Pavliska z Ružomberka Ľudová strana Naše Slovensko. Rozhovor s I. Pavliskom je súčasťou projektu, ... viac »


I. RYBAN: Európske fondy nesmú zostať jediným zdrojom financovania rozvoja

Igor Ryban

06.11.2013 14:35

ŽILINA – Európske fondy by mali byť kľúčovou otázkou rozvoja Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), no nesmú zostať jediným zdrojom financovania. Nezávislý kandidát na predsedu ŽSK, 48-ročný riaditeľ spoločnosti Igor Ryban z Višňového v okrese Žilina, by ich v prípade úspechu vo voľbách najradšej videl v sociálnej oblasti, zdravotníctve, regionálnom ... viac »


O post predsedu ŽSK sa uchádzajú piati kandidáti

O post predsedu ŽSK

01.10.2013 07:34

ŽILINA – O post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa uchádzajú piati kandidáti, ktorí do 30. septembra odovzdali kandidátne listiny. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Hana Danová. viac »


O post župana v Žilinskom samosprávnom kraji zabojuje aj Igor Ryban

Igor Ryban

10.09.2013 18:21

ŽILINA – Nezávislý kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Igor Ryban je v prípade úspechu pripravený pretaviť dvadsaťdvaročné skúsenosti z podnikania do riadenia samosprávneho kraja. Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii v Žiline, na ktorej oficiálne oznámil svoju kandidatúru. viac »


Regionálne voľby budú stáť takmer desať miliónov eur

Regionálne voľby budú stáť

29.07.2013 09:24

BRATISLAVA – Náklady na jesenné voľby do orgánov samosprávnych krajov budú takmer desať miliónov eur. Z rozpočtu ministerstva vnútra na ne vyčlenili 8 624 592 eur, Štatistický úrad SR počíta so sumou 1 345 372 eur. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Drakensang Online

Drakensang Online

Bojuj vo veľkolepej 3D hre a vydaj sa na cestu nebojácneho dračieho rytiera.Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!