Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

FOTO zachytáva brutálnu realitu ochorenia COVID-19: Desivé slová lekára, ktorý ošetruje pacientov

Zdroj: profimedia.sk
02.12.2020 21:43

HOUSTON - Fotograf Go Nakamura pravidelne navštevuje jednotku intenzívnej starostlivosti v americkom Houstone, kde sú hospitalizovaní pacienti s ochorením COVID-19, no doteraz si nezvykol na utrpenie, s ktorým sa tam stretáva. Najnovšie tam vznikol záber, ktorý zachytáva lekára, ako sa snaží poskytnúť oporu zlomenému starčekovi. Ľuďom sa pri pohľade naň tlačia slzy do očí.


Lekár zverejnil hrozivé VIDEO: Toto vidí pacient s COVID-19 ako poslednú vec pred smrťou

Na Deň vďakyvzdania sa Nakamura opäť vybral do nemocnice v Houstone, aby tu zachytil krutú realitu ochorenia COVID-19. Stal sa svedkom momentu, ako lekár Joseph Varon objíma ťažko chorého a osamoteného pacienta v snahe utešiť ho. Z fotky cítiť ohromný súcit a niet divu, že krátko po jej zverejnení obletela celé Spojené štáty. "Zažívam momenty plné brutality. Jeden deň stretávam pacientov, ktorí tu už pri mojej ďalšej návšteve nie sú, pretože umreli. Na to sa jednoducho nedá zvyknúť," povedal Go pre denník USA Today

FOTO zachytáva brutálnu realitu
Zdroj: profimedia.sk

FOTO zachytáva brutálnu realitu
Zdroj: profimedia.sk

Varon je podľa Nakamuru mimoriadne empatický a často s nimi trávi čas, aby im ho aspoň trochu spríjemnil. Fotograf sa v čase vzniku snímky sústredil na zachytenie okamihu, takže nepočul slová, ktoré Varon šepkal do ucha starčeka. Podľa všetkého však išlo o slová útechy v tejto mimoriadne ťažkej situácii. 

FOTO zachytáva brutálnu realitu
Zdroj: profimedia.sk

Americký lekár predpovedá, že Ameriku v najbližších dňoch a mesiacoch čaká nesmierne náročné obdobie. "Ak sa náš národ nespamätá a nezačne dodržiavať stanovené pravidlá proti šíreniu nákazy, môžeme očakávať tie najtemnejšie dni v modernej medicínskej histórii USA," vyhlásil. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články