°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

FOTO Matka kúpila balenie vajec: Nechcela veriť tomu, čo našla v každom z nich

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP/Michael Probst
22.05.2020 08:29

SYDNEY - Austrálčanka Elly určite nepočítala s tým, že obyčajný nákup potravín vyústi do kurióznej situácie. Pri príprave zakúpených vajíčok totiž zistila, že každé z nich ukrýva veľmi príjemnú pridanú hodnotu. Po zverejnení svojej skúsenosti ju prekvapilo, koľkým užívateľom sa v minulosti stalo čosi podobné.


Elly si pred pár dňami priniesla domov balenie dvanástich vajíčok zo supermarketu Aldi a hneď si aj išla spraviť volské oká. Pri ich príprave však zistila kurióznu vec - každé vajce obsahovalo dve žĺtka. Mladá mamička uviedla, že neverila vlastným očiam a podľa nej ide o štatisticky šialené prekvapenie. Matematici totiž uvádzajú, že dva žĺtky sa nachádzajú v jednom z tisíc vajec, pri mladších sliepkach sa šance zvyšujú na 1:100. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že pravdepodobnosť nájdenia šiestich dvojitých žĺtkov v tucte vajec je jedna z milión biliónov a to, že všetky skončili v jednom balíku, je skutočná matematická anomália.

FOTO Matka kúpila balenie
Zdroj: Facebook/Budgeting, Food, Savings Ideas, Life Help Australia

Autrálčanka doplnila, že v ten deň si kúpila aj žreb lotto, ale nevyhrala. "Beriem to tak, že toto je moja dvojitá výhra," zažartovala na facebookovej stránke Budgeting, Food, Savings Ideas, Life Help Australia, kde zverejnila fotky vajíčok. 

FOTO Matka kúpila balenie
Zdroj: Facebook/Budgeting, Food, Savings Ideas, Life Help Australia

Viacerí užívatelia napísali, že majú rovnakú skúsenosť. "Minulý rok sme našli v balení to isté. Viem, že väčšina výrobcov vajíčka kontroluje röntgenovým snímaním a viem aj to, že tie s dvojitým žĺtkom sú považované za druhotriedny tovar," poznamenal jeden z nich. Ďalší šokoval, keď uviedol, že raz kúpil balenie s tridsiatimi vajíčkami, pričom dvojitý žĺtok malo každé z nich. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články