°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

KORONAVÍRUS Bohatí Rusi si chcú zabezpečiť prežitie, využívajú na to hnusné praktiky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
31.03.2020 12:23

MOSKVA - Bohatí Rusi skupujú pľúcne ventilátory, zatiaľ čo v regiónoch ich je akútny nedostatok, napísal denník The Moscow Times. Miliardári sa snažia zásobiť drahým zariadením, aby si zabezpečili prežitie v prípade ťažsieho priebehu ochorenia COVID-19.


KORONAVÍRUS Tento balík opatrení má zachrániť slovenskú ekonomiku! Ivan Mikloš vidí jeden veľký problém

"O múku alebo pohánku, ktorú vykupujú obyčajní Rusi, sa títo ľudia nezaujímajú," píše denník. Podľa jeho informácií stojí jedno ventilačné zariadenie zhruba dva milióny rubľov (22 700 eur), čo je pre bežných občanov Ruskej federácie nedostupná čiastka. Predajcovia napriek tomu nestíhajú vybavovať objednávky a väčšina záujemcov zariadenie nedostane. "Máme nekonečne veľa objednávok, ale na sklade nie je nič," povedal jeden z predajcov. 

Ilustračné foto
KORONAVÍRUS Bohatí Rusi si
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Približne štvrtina pľúcnych ventilátorov, ktoré majú k dispozícii ruské nemocnice, sa nachádza v Moskve a v Petrohrade. Do ostatných miest síce ministerstvo zdravotníctva posiela peniaze, ale kúpiť ventilačné prístroje nie je možné. V mnohých nemocniciach sa musia spoľahnúť na staršie a menej kvalitné aparáty. V Rusku do týchto chvíľ evidujú viac ako 1500 nakazených koronavírusom, osem ich ochoreniu COVID-19 podľahlo. 


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články