VIDEO Predpoveď počasia z roku 2014 sa stala virálom: Desivý dôvod, fikcia sa mení na realitu | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

VIDEO Predpoveď počasia z roku 2014 sa stala virálom: Desivý dôvod, fikcia sa mení na realitu

Zdroj: Youtube/Baff Rémy
04.08.2019 09:06

PARÍŽ - Správy o počasí väčšinou nie sú príliš zaujímavé, táto je však výnimkou. Francúzska televízia TF1 poukázala na rosničku, ktorá v roku 2014 odvysielala fiktívnu predpoveď o počasí v roku 2050. V tom čase išlo o pobavenie publika, situácia je však vážna, pretože fikcia sa začína meniť na desivú realitu.


Evelyne Dheliatová sa v roku 2014 spojila so Svetovou meteorologickou organizáciou s cieľom vytvoriť fiktívnu správu o počasí v roku 2050. V tom čase bola táto predpoveď čírou fikciou, dnes je všetko úplne inak. Správa poukazovala predovšetkým na zvyšujúce sa teploty a zmeny podnebia.

Nepríjemná správa pre svet: Bezprecedentné požiare sú dôsledkom teplejšej klímy v Arktíde

Na internet sa dostalo porovnanie fiktívnej predpovede so správou o počasí z júna 2019. Teplota už vtedy prekonala vtedajšie fiktívne hodnoty. V júli sa teploty vyšplhali ešte vyššie, v dôsledku čoho boli toto leto v Európe prekonané viaceré teplotné rekordy.  

VIDEO Predpoveď počasia z
Zdroj: Youtube/Baff Rémy

Podľa OSN boli roky 2015, 2016, 2017 a 2018 tými najteplejšími, zatiaľ čo posledných dvadsať rokov bolo rovnako horúcich. Klimatické zmeny sa stávajú skutočným problémom, podnebie sa otepľuje rýchlejšie než kedykoľvek za posledných dvetisíc rokov.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk
VIDEO: Youtube/Baff Rémy

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články