Štvrtok, 17. jún 2021. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Chlapec (7) sa roky sťažoval na bolesť v ústach: Z toho, čo mu v nich našli lekári, nebudete chápať

Zdroj: profimedia.sk
04.08.2019 15:08

CHENNAI - Indickí lekári vyšetrovali chlapca, ktorý sa sťažoval na bolesť a opuch v ústach. Jeho rodičia sa báli, že má rakovinu. No všetko bolo úplne inak, chlapec mal ústa doslova zamorené zubami! Boli ich tam stovky, trvalo niekoľko hodín, kým ich všetky odstránili.


Sedemročný Ravindran spoločne s rodičmi navštívil kliniku v južnej Indii po tom, ako mu opuchli ústa a trpel bolesťami. Lekári okamžite vykonali potrebné vyšetrenia a to čo zistili, ich poriadne šokovalo. V jeho ústach sa totiž nachádzal veľký, asi 13-centimetrový vačok plný zubov. Konkrétne ich tam bolo 526. Operácia na ich odstránenie trvala päť hodín. Patológovia tento jav prirovnali k perlám v ustrici. Dieťa pravdepodobne trpelo už niekoľko rokov, lekári mu však nikdy neurčili diagnózu. 

Chlapec (7) sa roky
Zdroj: profimedia.sk

Chlapec (7) sa roky
Zdroj: profimedia.sk

"Rodičia si všimli opuch, už keď mal ich syn tri roky. Nikdy sa tým príliš nezaoberali, pretože opuch nebol veľmi veľký a chlapec pri vyšetreniach vôbec nespolupracoval," uviedol profesor Senthilnathan z nemocničného oddelenia orálnej a maxilofaciálnej chirurgie. 

Chlapec (7) sa roky
Zdroj: profimedia.sk

Rodičom sa po operácii uľavilo, mysleli si, že Ravindran trpí rakovinou. "Som šťastný, že je moje dieťa v poriadku. Uľavilo sa mi. Konečne môže radostne jesť a viesť normálny život," uviedol jeho otec, farmár Parbhu.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články