°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

V lekárni zle prečítali recept po doktorovi: Viedlo to k neskutočne bizarnej zámene

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
11.01.2019 08:43

LONDÝN - S poškodeným zrakom skončila v nemocnici Britka, ktorá si z lekárne nedopatrením odniesla miesto lieku na syndróm suchých očí masť na poruchy erekcie. Nič netušiaca žena zo škótskeho Glasgowa si viečka potrela masťou Vitaros miesto lekárom zamýšľaného očného zvlhčovača VITA-POS. Podľa stanice BBC nemal našťastie omyl vážne následky.


VIDEO IKEA omylom pustila na veľkej obrazovke porno: Zhrozené deti zažili šok

Zatiaľ čo lekár predpísal pacientke správny liek, v lekárni si zrejme jeho rukou písaný text zle prečítali a vydali žene liek určený na mužské sexuálne ťažkosti. Po jeho aplikácii ju začali silno bolieť oči a videla rozmazane, preto ju niekoľko dní ošetrovali v nemocnici pomocou antibiotík a ďalších medikamentov.

Podľa glasgowskej očnej lekárky Magdalény Edingtonovej, ktorá prípad opísala v decembrovom čísle odborného magazínu BMJ Case Reports, nie sú omyly pri predpisovaní liekov výnimočné.

V lekárni zle prečítali
Zdroj: Getty Images

"Na tomto prípade je však nezvyčajné, že sa ani pacientka, ani praktický lekár ani vydávajúci lekárnik nepozastavili nad faktom, že bola žene predpísaná masť na erektívnu dysfunkciu s inštrukciami na aplikáciu na oči," podotkla Edingtonová. Jej správa odporúča lekárom jednoduchú vec: píšte recepty čitateľne a veľkými písmenami.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články