Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Rodičia si všimli, že v ich dcére niečo rastie: Vyšetrenie odhalilo príšernú pravdu na FOTO

Ultrazvuk odhalil parazitujúce dvojča
Ultrazvuk odhalil parazitujúce dvojča
Zdroj: profimedia.sk
12.03.2018 19:47

GUJARAT - Rodičia sedemmesačnej Prinsy Rathavavovej z Indie si všimli, že sa na jej tele objavil útvar, ktorý sa neustále zväčšoval. Lekári neskôr zistili, že v tomto prípade došlo k zriedkavej anomálii. Malá pacientka je už v poriadku a zotavuje sa po nečakanej a náročnej operácii.


Prinsina matka počas tehotenstva nechodila na vyšetrenie ultrazvukom. V opačnom prípade by si lekári určite všimli, že sa v tele jej nenarodenej dcérky nachádza plod súrodenca. Sedem mesiacov po pôrode sa v panvovej časti bábätka objavil útvar a neprestával rásť. Rodičia preto vzali dievčatko do nemocnice, kde lekári odhalili zriedkavú anomáliu odborne nazvanú "foetus in foeto" alebo plod v plode. Jej príčinou je neúplné rozdelenie dvojčiat.

Rodičia si všimli, že
Zdroj: profimedia.sk

"Pacientke sme z tela vyoperovali nevyvinutý plod nenarodeného dvojčaťa, ktorý vážil 113 gramov," uviedol šéf lekárskeho tímu Rakesh Joshi. "Mal chrbticu, hlavu, mozgové tkanivá, končatiny a análny otvor." 

Rodičia si všimli, že
Zdroj: profimedia.sk

Joshi dodal, že nález bol umiestnený medzi obličkami a črevami. Táto poloha komplikovala priebeh operácie, pretože plod sa doslova zakliesnil medzi obidve obličky Rathavavovej. Nakoniec všetko dobre dopadlo, dievčatko je v poriadku a zotavuje sa po náročnej operácii.


Galéria

Ultrazvuk odhalil parazitujúce dvojča

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články