°C

Pondelok, 30. marec 2020. Meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín.

Záhada, ktorá desí aj po rokoch: Deviatich študentov "niečo" zmasakrovalo na lyžovačke na Urale!

Zohavené telá
Zohavené telá
Zdroj: YouTube
02.06.2014 07:46

NEW YORK - Pred niekoľkými desiatkami rokov došlo v ruskom pohorí Ural k nevysvetliteľnému úmrtiu niekoľkých študentov. Ich telá boli znetvorené a vyšetrovatelia doteraz nemajú žiadnu stopu, ktorá by viedla k objasneniu prípadu. Jeden expert najnovšie tvrdí, že tuší, kto stojí za hrozným činom.


1. februára 1959 sa deväť vysokoškolákov vybralo na lyžovačku na uralskú Horu mŕtvych. Domov sa však už nikdy nevrátili.

Záhada, ktorá desí aj
Zdroj: YouTube

Záhada, ktorá desí aj
Zdroj: YouTube

Záhada, ktorá desí aj
Zdroj: YouTube

O niekoľko týždňov neskôr našli ich telá zmrzačené. Vykazovali vysoké známky radiácie, mali polámané rebrá a rozmliaždené lebky a rozsiahle vnútorné zranenia. Jedna dievčina mala dokonca vypichnuté oči a vyrezaný jazyk.

Záhada, ktorá desí aj
Zdroj: YouTube

Záhada, ktorá desí aj
Zdroj: YouTube

Vyšetrovatelia v čase tragédie vyhlasovali, že za ňu mohli "presvedčivé prírodné sily". Vzhľadom k tomu, že k úmrtiam došlo počas studenej vojny, niektorí zas špekulovali, že študentov zabila prísne tajná sovietska zbraň. Iní zas, že ich skántril nejaký domorodý kmeň.

Existuje ale aj iná teória o tom, ako to všetko bolo. V novom dokumentárnom filme, ktorý pod názvom Russian Yeti: The Killer Lives odvysiela 1. júna kanál Discovery Channel, zaznie úvaha, podľa ktorej vysokoškolákov zabil menk, čo je ruské označenie pre yetiho, píše portál Huffington Post. V celej veci je v každom prípade viacero nejasností. Napríklad jeden zo stanov, v ktorom obete nocovali, bol z neznámeho dôvodu rozrezaný a a niektorí zo študentov mali v čase masakru na sebe len spodnú bielizeň napriek tomu, že vonku bolo vtedy približne tridsať stupňov pod nulou.

Záhada, ktorá desí aj
Zdroj: YouTube

Podľa výskumníka Mikea Libeckiho je taktiež zarážajúci prístup ruskej vlády, ktorá zakázala vykonať pitvu a prípad uzavrela ako "prísne tajný".

O existencii yetiho v uralských horách je presvedčený aj odborník na túto tému, Igor Burtsev. Vraj má k dispozícii "hory dôkazov, ktoré potvrdzujú jeho slová, ale nikto ich nechce vidieť".


Galéria

Zohavené telá

Nástroje k článkuZDROJ: npFoto a
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články