Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Problémy s krvným tlakom? Jednoduchý návod, ako s tým bojovať!

Problémy s krvným tlakom? Upravte si ho vďaka strave! Zobraziť galériu (2)
Problémy s krvným tlakom? Upravte si ho vďaka strave! (Zdroj: photl.com)

Známa múdrosť hovorí, že stravou môžete ovplyvniť to, ako sa cítite fyzicky, duševne a intelektuálne. V knihe s názvom Čo jesť keď... sa dozviete konkrétne údaje o potravinách s liečivým účinkom, ktoré môžu zasiahnuť do vývoja vašej choroby. V jednej z kapitol publikácie sa dočítate, ktoré potraviny sú najbohatším zdrojom vitamínov, minerálov či ďalších látok odporúčaných na prekonanie choroby.

Vysoký krvný tlak sa označuje za "tichého zabijaka", lebo zodpovedá za veľkú časť srdcových problémov. Je hlavným rizikovým faktorom pri zasiahnutí mozgovou príhodou, pri vzniku infarktu myokardu a srdcovo-cievnych chorôb. Nadbytok soli môže už existujúci vysoký krvný tlak ešte zvýšiť a vyvolať následné komplikácie, ako je mŕtvica, srdcový infarkt, alebo zlyhanie obličiek. Uspokojivé výsledky môže priniesť iba dlhodobé obmedzenie soli. Ak máte nadváhu, schudnite. Neexistuje účinnejšia cesta!

Pri mnohých potravinách sa zistilo, že pomáhajú znižovať krvný tlak. Patrí medzi ne aj sója a sójové produkty, ktoré obsahujú veľké množstvo prospešných látok. Pravidelná konzumácia obilninových vločiek tiež pomáha a pôsobí priaznivo pri niektorých chorobách srdca a po infarkte. Zázračný elixír, ktorý sa odporúča užívať pri hypertenzii, je čerstvá šťava z cvikly zmiešaná s medom.

Skutočný poklad je zeler, ktorý v mnohých smeroch priaznivo ovplyvňuje ľudský organizmus. Pomôže aj uhorka, prípadne uhorková šťava a cibuľa, ktorá navyše znižuje obsah tuku v krvi a rozpúšťa krvné zrazeniny. Preto je skvelým preventívnym prostriedkom proti srdcovému infarktu. V publikácií sa tiež dočítate, ktoré vitamíny a minerály môžu pacientom s hypertenziou pomáhať, ďalšie vhodné potraviny a užitočné rady, ako si stravu upraviť. V knihe nájdete aj recept na babičkinu pohánkovú kašu, ktorú si môžete vyskúšať aj vy.

Autorka knihy Čo jesť keď... by bola rada, keby jej dielo bolo vaším praktickým a užitočným radcom nielen v chorobe, ale aj v zdraví, lebo vychádza z myšlienky, že chorobám treba predovšetkým predchádzať a až potom ich liečiť. Uvidíte, že aj tie najobyčajnejšie potraviny môžu poskytnúť efektívnu pomoc pri najrôznejších ochoreniach, neduhoch a ťažkostiach. Ich hlavnou výhodou je, že obsahujú biogénne, prírodné, a teda prirodzené, ľudskému organizmu blízke a dobre prijímané ochranné a podporné látky bez vedľajších škodlivých účinkov.

"Zdravie je dar prírody, ktorý nie je večný."

Čo jesť keď...
...vás trápia hemeroidy
...máte ťažkosti so žalúdkom
...máte ťažkosti s obličkami
...vás páli záha
...vás často nafukuje
...ste málokrvní
...chcete predísť ateroskleróze
...máte nízky tlak
...máte vysoký tlak

Kniha Čo jesť keď... sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk so zľavou 20 percent>>

Čo jesť, keď...
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: ipark.sk)

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu