Severná Kórea je čierna diera: Pozrite na ten šokujúci rozdiel z vesmíru! | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Severná Kórea je čierna diera: Pozrite na ten šokujúci rozdiel z vesmíru!

Pohľad na Kórejský polostrov z vesmíru
Pohľad na Kórejský polostrov z vesmíru
Zdroj: nasa
26.02.2014 14:11

PCHJONGJANG - Severná Kórea je vo dne desivou, pred svetom uzavretou diktatúrou. Ešte depresívnejší pohľad ale ponúka v noci, kedy úplne zmizne a zmení sa na ostrov temnoty, čiernu dieru pohlcujúcu svetlo - aspoň pri pohľade z vesmíru. Napísal dnes spravodajský server The Atlantic Cities.


Uvedený pohľad ponúkla posádka Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS), keď spravila snímky povrchu našej planéty v noci. Záber Kórejského polostrova ukazuje priepastný rozdiel medzi Južnou Kóreou, ktorá vďaka záplave svetelných zdrojov v noci žiari ako ohnivé more, a Severnou Kóreou, ktorá sa stáva temnou plochou so slabou iskričkou trojmiliónového hlavného mesta Pchjongjang. Na severokórejskú tmu nadväzuje rozsvietený sever Číny.

Severná Kórea je čierna
Zdroj: nasa

Nepriehľadný plášť, ktorý si KĽDR v noci oblieka, je výsledkom povinného vypínania elektriny v rámci snahy krajiny čo najviac ušetriť. Napriek tomu sú dodávky energie v Severnej Kórei sporadické a nespoľahlivé a tí, čo ich majú, často dostávajú elektrinu len niekoľko hodín denne, uviedla pred časom správa US News & World Report.


Galéria

Pohľad na Kórejský polostrov

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, np
FOTO: NASA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články