Čarnogurský si to na ulici rozdal so sexi šachistkou: Vydržal s dychom až hodinu a pol! | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Čarnogurský si to na ulici rozdal so sexi šachistkou: Vydržal s dychom až hodinu a pol!

J. Čarnogurský a R. Pokorná
J. Čarnogurský a R. Pokorná
Zdroj: vladimír palko
04.10.2013 00:01

BRATISLAVA - Na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí sa v stredu konala nezvyčajná exhibícia. Prezidentský kandidát Ján Čarnogurský si tu zmeral sily s mladou sympatickou devou. Chcete vedieť, v akej disciplíne? Možno vás to prekvapí.


Október nás prekvapil pomerne chladným počasím, na ktoré si mnohí z nás po horúcom lete ešte stále nevedia zvyknúť. Ani to však Jánovi Čarnogurskému nebránilo v tom, aby si vyšiel na jedno z najznámejších námestí a zahral si tu spoločenskú hru. A to nie s hocikým, ale priamo so šachovou veľmajsterkou Reginou Theissl Pokornou.

Čarnogurský si to na
Zdroj: michal vrba

Partia sa odohrala na veľkej kamennej šachovnici, takže premiestňovanie figúrok trvalo dlhšie než zvyčajne.

Čarnogurský si to na
Zdroj: michal vrba

Čarnogurský si to na
Zdroj: michal vrba

Regina okrem toho, že zvádzala boj s bývalým predsedom vlády, stihla simultánne odohrať ďalších šesť zápasov s okoloidúcimi priaznivcami šachu.

Čarnogurský si to na
Zdroj: vladimír palko

Exhibičný zápas trval hodinu a pol a víťazné gesto nakoniec patrilo juniorskej majsterke Európy a slovenskej reprezentantke. "Som rada, že som si mohla zahrať s pánom Čarnogurským šachy naživo. Bola som milo prekvapená jeho úrovňou, ale našťastie sa prejavili roky tréningu a praxe. Polroka som pauzovala, tak to beriem zároveň aj ako tréning do nového štartu ligovej sezóny," poznamenala Pokorná, ktorá sa dokonca dostala na poštovú známku Čadu.

Čarnogurský si to na
Zdroj: michal vrba

A čo na svoju porážku povedal Ján Čarnogurský? "Prehrávať s veľmajstrami mi vôbec neprekáža. Naopak, z každej prehry by sa mal človek poučiť a nabudúce zahrať lepšie," povedal Topkám expredseda KDH a so smiechom dodal, že Regina mala výhodu, pretože šach hráva od štyroch rokov, kým on "až" od šiestich.


Galéria

J. Čarnogurský a R. J. Čarnogurský a R.

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Michal Vrba, VP

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články