Pátranie po mŕtvom meste v Bermudskom trojuholníku: Takto ho našli! | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Pátranie po mŕtvom meste v Bermudskom trojuholníku: Takto ho našli!

Starobylé mesto mohlo byť kedysi Atlantídou
Starobylé mesto mohlo byť kedysi Atlantídou
Zdroj: YouTube
29.10.2012 09:27

HAVANA - Dvojica kanadských výskumníkov nedávno na dne Atlantického oceána objavila obrovské mesto, o ktorom sa domnieva, že je bájnou Atlantídou. S prieskumom oblasti začali zhruba pred desiatimi rokmi a my vám prinášame pohľad na to, ako to celé prebiehalo.


Minulý štvrtok sme priniesli informácie o tom, že vedci našli pri východnom pobreží Kuby zrúcaniny starovekého mesta, v ktorom kedysi žila vyspelá civilizácia. V hĺbke približne 600 metrov objavili štyri pyramídy, sfingy a ulice s vyrytými nápismi, ktoré pripomínajú hieroglyfy.

Pátranie po mŕtvom meste
Zdroj: YouTube

Výskum spomínanej oblasti sa začal v máji 2002. Expedícia vedená doktorom Paulom Weinzweigom a jeho ženou Pauline Zelitsky sa kvôli nemu doslova presťahovala na loď, z ktorej realizujú ponory podmorského robota.

Pátranie po mŕtvom meste
Zdroj: Morien Institute

Pomocou sonaru, magnetometra a podvodných kamier prehľadali vody Bermudského trojuholníka, o ktorom sa hovorí, že v ňom nevysvetliteľne miznú lode aj lietadlá.

Výskum komplikovali silné prúdy, ktorú sú pre túto oblasť typické a takisto veľký výskyt planktónu, ktorý miestami bráni dobrej viditeľnosti. Experti už z náleziska pred časom odobrali vzorky, ktoré podrobili analýze v kubánskom Múzeu prírodných vied.

Pátranie po mŕtvom meste
Zdroj: Morien Institute

Weinzweig a jeho tím začal spolupracovať s mexickou univerzitou vo Vera Cruz, ktorá sa okrem zaoberá legendami a mýtami spojenými s tamojšími starobylými kultúrami. Vzájomným porovnaním podmorských záberov a starovekých chrámov a mohýl, ktoré sa nachádzajú v Mexiku, zistili medzi nimi priamu súvislosť. Podľa oficiálneho kronikára provincie Vera Cruz mohlo byť novobjavené mesto v dávnej minulosti domovom predkov Olméckej kultúry, ktorá sa považuje za materskú kultúru ostatných mezoamerických civilizácií, najmä tej mayskej.

Pátranie po mŕtvom meste
Zdroj: gomexico.about.com

Kanaďan pre portál morien-institute.org ďalej uviedol, že symboly a hieroglyfy, ktoré s kolegami našiel na stavebných štruktúrach na dne Atlantiku, sú veľmi podobné tým, ktoré archeológovia objavili v niekoľkých jaskyniach na Kube.

Pátranie po mŕtvom meste

Pracovníci spoločnosti Advanced Digital Communications (ADC), ktorú Paul s manželkou vlastní, údajne objavili dôkazy aj o tom, že Karibské ostrovy boli kedysi súčasťou omnoho väčšieho suchozemského celku.

"Áno, je to tak. Naši geológovia zistili, že poloostrov Yucatán, Kuba, Dominikánska republika a Portoriko boli pred mnohými rokmi spojené. Vplyvom topenia arktického ľadovca ale rapídne stúpla hladina oceánu, ktorý pevninu z veľkej časti zaplavil. Zostali z nej len najvyššie položené miesta," dodal Weinzweig.


Galéria

Starobylé mesto mohlo byť

Nástroje k článkuZDROJ: np, morien-institute.org
FOTO: Morien Institute

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články