Nedeľa30. august 2026, meniny má Ružena, zajtra Nora

TRAGÉDIA na otvorenom mori: Prevrátila sa loď s 270 ľuďmi! Prebieha veľká záchranná akcia

Ilustračný obrázok AKTUALIZOVANÉ
(Zdroj: X/visegrad24)

NIKÓZIA - Loď s približne 270 ľuďmi na palube sa v nedeľu prevrátila pri pobreží severného Cypru. Na mieste prebieha pátracia a záchranná operácia, informovali cyperské médiá. Starosta mesta Girne (grécky Keryneia) Murat Šenkul pre televíziu CNN uviedol, že sa podarilo skontaktovať so 159 z 258 pasažierov. Niektoré z nich uviedli, že plavidlo začalo naberať vodu len niekoľko kilometrov od pobrežia. Informuje o tom agentúra Reuters.

 Podľa správ portálov Sky News a CNN išlo o osobný trajekt typu katamarán. Plavidlo smerovalo z cyperského prístavu Girne do tureckého prístavu Tasucu v provincii Mersin.

Šenkul pre televíziu CNN Türk potvrdil, že situácia je veľmi vážna. Záchranárom sa zatiaľ podarilo dostať do bezpečia minimálne 159 ľudí. Po ďalších takmer 100 nezvestných pasažieroch a posádke sa v rozbúrenom mori naďalej pátra. Aktuálne nie sú oficiálne hlásené žiadne obete na životoch, dodáva Sky News.

Zábery televíznej stanice CNN Türk zachytávali ľudí v záchranných vestách, ktorí čakali na prevoz do bezpečia. severocyperský minister dopravy Erhan Arikli pre štátnu tureckú tlačovú agentúru Anadolu spresnil, že sa na palube plavidla v čase incidentu nachádzalo 259 pasažierov a osem členov posádky.

Oblasť Cypru už v sobotu zasiahli silné búrky a nepriaznivé počasie, ktoré komplikovali plavbu v celej okolí. Podľa správ médií bolo more v tom čase rozbúrené, píše agentúra DPA.

Viac o téme: LoďPrevrátenieSeverný Cyprus
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu