Utorok19. máj 2026, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard

Pri vykoľajení vlaku v Rusku sa zranilo najmenej 22 ľudí

V ruskej Uľjanovskej oblasti sa vykoľajil vlak.
V ruskej Uľjanovskej oblasti sa vykoľajil vlak. (Zdroj: X/_NafayFarooq)

MOSKVA - Najmenej 55 ľudí bolo zranených po vykoľajení vlaku v ruskej Ulianovskej oblasti, uviedli v piatok miestne úrady. Nikto pri nehode nezomrel, píše správa agentúr AFP a DPA.

Sedem vagónov so 415 cestujúcimi sa po vykoľajení ocitlo mimo trate v regióne približne 900 kilometrov východne od Moskvy. Vlak išiel do hlavného mesta z Čeľabinska na Urale. Sedemnásť ľudí previezli do nemocnice, oznámil guvernér Ulianovskej oblasti Alexej Russkich. Príčina incidentu nebola bezprostredne známa, podľa informácií tlačovej agentúry Interfax však Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) upodozrieva opotrebované koľajnice.

„Nie sú žiadne obete,“ uviedol guvernér Čeľjabinskej oblasti Alexej Teksler na Telegrame. „Predbežné správy naznačujú, že dvaja cestujúci majú zlomeniny... Dvadsať ľudí utrpelo pomliaždeniny, vrátane jedného dieťaťa s pomliaždenou nohou,“ povedal Teksler.

Ruský vyšetrovací výbor uviedol, že sa začalo vyšetrovanie porušenia železničných bezpečnostných a prevádzkových predpisov a na mieste už sú jeho inšpektori. Vo vlaku sa viezlo 412 cestujúcich, uviedol podľa tlačovej agentúry RIA Novosti predstaviteľ Ruských železníc (RŽD).

Viac o téme: VlakVykoľajenieRusko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu