Utorok13. máj 2025, meniny má Servác, zajtra Bonifác

Séria požiarov v Berlíne: Neznámi páchatelia podpálili štyri vozidlá značky Tesla

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/AP Photo/Chuck Burton)

BERLÍN - Štyri vozidlá značky Tesla podpálili neznámi páchatelia v nemeckej metropole Berlín, uviedla v piatok tamojšia polícia. Ide o najnovšie útoky na spomínanú značku po tom, čo jej vlastník, americký miliardár Elon Musk, podporil pred februárovými nemeckými voľbami stranu Alternatíva pre Nemecko (AfD), označovanú za krajine pravicovú. Informuje o tom agentúra DPA a AFP.

Prvý podpaľačský útok na vozidlo značky Tesla zaznamenala polícia po hlásení v piatkových skorých ranných hodinách vo východoberlínskom okrsku Plänterwald. Približne o pol hodiny neskôr videl okoloidúci ďalšie vozidlo v plameňoch v juhozápadnom okrsku Steglitz.

Ďalšie dva podpaľačské útoky nasledovali v krátkom slede na neďalekej ulici, spresňuje AFP. Poškodených bolo pritom viacero ďalších vozidiel zaparkovaných vedľa áut značky Tesla. Z oficiálnych údajov vyplýva, že predaj tejto značky klesol v Nemecku medziročne o viac než 76 percent. V uplynulých mesiacoch došlo v krajine k viacerým ďalším útokom na elektrické vozidlá Tesla v Berlíne i v Drážďanoch.

Viac o téme: NemeckoTeslaPodpaľačstvo
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu