Sobota6. december 2025, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Zrážka električiek v Štrasburgu si nakoniec vyžiadala 68 zranených

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: pixabay.com)

ŠTRASBURG - Počet zranených po zrážke dvoch električiek v meste Štrasburg na východe Francúzska stúpol na najmenej 68, uviedli v nedeľu miestne úrady.

Približne sto ďalším osobám sa podarilo vyviaznuť bez zranení. Úrady predtým hovorili o 20 zranených osobách.Vozidlá sa v sobotu zrazili v tuneli neďaleko hlavnej železničnej stanice, ktorá je jednou z najrušnejších vo Francúzsku mimo Paríža. V oboch električkách sa nachádzali desiatky cestujúcich.Na videozázname z miesta nehody bolo vidieť chaotické scény a dve značne poškodené električky, ako aj kričiaci ľudia a zvuk poplašného zariadenia, píše AFP. Jedna z električiek sa zrejme v dôsledku nárazu vykoľajila.

Pred stanicou bol vytvorený veľký bezpečnostný okruh, v ktorom sa nachádzalo množstvo sanitiek. Zdravotníci a hasiči do nich nakladali zranených ľudí na nosidlách.Starostka Štrasburgu Jeanne Barseghianová a ďalší predstavitelia mesta sa dostavili na miesto nehody.Štrasburg sa nachádza v historickom regióne Alsasko a je oficiálnym sídlom Európskeho parlamentu.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu