Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Dráma vo Francúzsku: Študent lýcea zaútočil nožom na učiteľku angličtiny

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

PARÍŽ - Francúzska polícia zadržala 18-ročného študenta, ktorý v pondelok počas vyučovania nožom zaútočil na svoju učiteľku. Útok sa odohral v pondelok v lýceu v meste Chemillé-en-Anjou v departemente Maine-et-Loire v regióne Pays de la Loire na západe Francúzska. Informoval o tom okrem iných aj denník Le Monde.

Podľa prokuratúry obeť útoku - učiteľka angličtiny - utrpela poranenie tváre bez život ohrozujúcej prognózy. Mladík je vyšetrovaný pre podozrenie z pokusu o vraždu.K útoku došlo o 09.45 h SELČ. Páchateľ z miesta činu ušiel cez okno, pričom zahodil i svoju zbraň. Do pátrania po ňom bolo povolaných aj asi 40 príslušníkov žandarmérie. Podľa agentúry DPA sa pátranie skončilo pomerne rýchlo.

Motív činu nateraz nie je známy

Motív činu nateraz nie je známy. Mladík nemá žiadne záznamy v registri trestov a nemal ani problémy s políciou.DPA pripomenula, že Francúzsko vlani zažilo šok v podobe vraždy učiteľky na strednej škole v severnom Francúzsku, ktorú spáchal islamistami zradikalizovaný mladík. Zranené boli vtedy aj ďalšie tri osoby. O niekoľko týždňov neskôr sa 12-ročné dievča s nožom v ruke vyhrážalo svojej učiteľke angličtiny. Tento incident sa odohral v meste Rennes.

Viac o téme: NôžŽiakútok FrancúzskoLýceum
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu