Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Ozbrojený útok v letovisku Acapulco si vyžiadal päť obetí

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

ACAPULCO - Päť ľudí zahynulo a ďalšia osoba utrpela zranenia vo štvrtok pri ozbrojenom útoku v mexickom letovisku Acapulco, ktoré v uplynulom období postihlo násilie spojené s organizovaným zločinom. Uviedla to miestna prokuratúra, píše agentúra AFP.

Útok sa odohral v obchode s potravinami, ktorý sa nachádza na trhu s remeselnými výrobkami neďaleko hlavnej turistickej triedy. O život prišli štyria muži a žena, informovala prokuratúra v mexickom štáte Guerrero, ktorá útok vyšetruje.

archívne video

Parlament odsúdil útok na premiéra a vyzýva na nešírenie nenávisti (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

V Acapulcu, kedysi vyhľadávanom letovisku na tichomorskom pobreží Mexika, nejde o ojedinelý prípad násilia. Svoj lesk stratilo za uplynulých desať rokov, keďže turistov vystrašilo krviprelievanie, ktoré z neho urobilo jedno z najnásilnejších miest na svete.

Tamojšie úrady hlásili v utorok nález šiestich mŕtvych tiel na ulici neďaleko trhoviska. Podľa mexických médií boli telá údajne vyhodené z auta. Miestni predstavitelia informovali tento týždeň aj o streľbe v mestskej štvrti Emiliano Zapata, ktorá si vyžiadala tri obete. Úrady hlásili aj zastreleného muža v turistickej časti mesta.

Acapulo sa nachádza v mexickom štáte Guerrero, ktorý v krajine patrí medzi oblasti najviac postihnuté násilnosťami medzi drogovými kartelmi. Vlani si boje medzi zločineckými skupinami v Guerrere vyžiadali 1 890 mŕtvych.

Viac o téme: TragédiaObeteMexikoAcapulcoOzbrojený útok
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu