Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Za sériou útokov na Jehovových svedkov v rakúskom Štajersku je ich bývalý člen

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: thinkstock)

LEIBNITZ - Rakúska polícia zatkla v stredu muža podozrivého zo spáchania série útokov na členov a objekty náboženského spoločenstva Jehovovi svedkovia v spolkovej krajine Štajersko. Informovali o tom agentúry APA a DPA.

Ako na tlačovej konferencii v Grazi uviedol vyšetrovateľ Rupert Meixner, ide o 55-ročného IT technika, ktorého po rozvode vylúčili z radov Jehovových svedkov. Následne viedol so svojou exmanželkou dlhý spor o výživné na ich deti, pre ktorý ju chcel zavraždiť. K svojim činom sa "v plnej miere" priznal.

archívne video

Slováci zobrali Rakúsko útokom: Hodinové kolóny na hraniciach aj pri obchodných centrách! (Zdroj: Tip čitateľa - Katarína)

Útoky sa začali v auguste 2023, keď explodovali výbušniny pripevnené na dvoch vozidlách Jehovových svedkov zaparkovaných v meste Leibnitz pred tzv. Sálou Kráľovstva. Ich majitelia neutrpeli žiadne zranenia.

Koncom marca tohto roka polícia našla a zneškodnila funkčné výbušné zariadenie vo vstupnom priestore zasadacej sály Jehovových svedkov v Kalsdorfe pri Grazi. Začiatkom mája vybuchlo v Premstättene auto patriace členovi Jehovových svedkov. Ani v tomto prípade sa nikto nezranil.

Vyšetrovatelia potvrdili, že za týmito útokmi nie je politický, ale osobný motív. Zadržaný muž sa priznal, že chcel zabiť svoju bývalú manželku a spomínané útoky mali slúžiť na odvedenie pozornosti.

Podozrivý po zadržaní navyše uviedol, že 3. mája pripevnil rúrkovú bombu aj pod auto svojej exmanželky. Tá sa tam však nenašla, v dôsledku čoho prebehla v stredu v Grazi rozsiahla, avšak bezvýsledná pátracia akcia. Po bombe sa naďalej pátra.

Viac o téme: Rakúskoútok Svedkovia JehovoviBývalý člen
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu