Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Škandál v ruskej televízii: Propagandistka Kremľa chce popraviť nepriateľov Putina

Margarita Simonjanová je vernou spolupracovníčkou Vladimira Putina.
Margarita Simonjanová je vernou spolupracovníčkou Vladimira Putina. (Zdroj: profimedia.sk)

MOSKVA - Margarita Simonjanová je lojálna kremeľská propagandistka. Tá teraz v ruskej televízii verejne vyzvala na popravu nepriateľov Vladimira Putina, čím vyvolala zdesenie.

Od začiatku ukrajinskej vojny vo februári 2022 je v ruskej štátnej televízii takmer každý deň výnimočný stav. V takzvaných talkshow sa pravidelne agituje proti NATO, Západu a v podstate všetkým údajným odporcom Ruska. Hrozbami sa nešetrí. V diskusnej relácii Putinovho propagandistu Vladimira Solovjova sa veci obzvlášť vyhrocujú.

Súhrn vojny na Ukrajine - deň č. 783 (Zdroj: Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine)

Ďalšie vzrušenie v ruskej Solovjovovej talkshow

Solovjov je známy svojimi divokými hrozbami v ruskej televízii. Jeho televízna relácia je dôležitou súčasťou šírenia propagandy v Rusku – niekedy s drastickým obsahom. Najvýznamnejší Putinov propagandista so svojimi hosťami nielen diskutoval o útoku NATO, ale fantazíroval aj o možnom útoku na nemecké mestá. Solovjov sa tiež niekoľkokrát vyhrážal jadrovým úderom. Ani hostia jeho talkshow nezaostávajú, ako jasne vypovedá nové video.

Margarita Simonjanová žiada popravu Putinových nepriateľov

V úryvku, ktorý je možné vidieť na účte Antona Geraščenka v službe krátkych správ X (predtým Twitter), útočí ruská propagandistka Margarita Simonjanová proti nepriateľom Vladimira Putina. „Potrebujeme katov a disciplínu,“ vysvetlila šéfka „Russia Today“ a zároveň vyzvala na popravu všetkých Putinových odporcov – spočiatku na ukrajinských územiach okupovaných Ruskom. „Neviem, či to príde aj do Poľska, alebo nie, ale aj v oblastiach, ktoré nám už patria, potrebujeme disciplínu, o ktorej ste hovorili na začiatku,“ pokračovala vo svojom bláznivom pláne.

Viac o téme: PropagandaVladimir Putin
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu