Štvrtok18. apríl 2024, meniny má Valér, zajtra Jela

Pre záhadné balíčky neváhajú ľudia riskovať doživotný pobyt za mrežami: Polícia odhalila už druhý prípad v priebehu týždňa!

Záhadné balíky vyplavilo medzi Sydney a Newcastlom v Austrálii
Záhadné balíky vyplavilo medzi Sydney a Newcastlom v Austrálii (Zdroj: X/lounge Digest)

SYDNEY - Austrálska polícia vydala varovanie, aby obyvatelia oblasti medzi Sydney a Newcastlom nehľadali v mori balíčky s kokaínom. Tie sa na tamojších plážach začali objavovať minulý týždeň. Polícia vyšetruje, odkiaľ sa tam vzali, a varuje, že za ponechanie si takéhoto balíka hrozí až doživotné väzenie. Informoval o tom server austrálskej stanice ABC, podľa ktorého musela pobrežná hliadka tento týždeň už zachraňovať dvoch ľudí, ktorí sa snažili pre takýto balík doplávať.

"Ak u niekoho takýto balíček nájdeme, hrozí mu 25 rokov väzenia až doživotie, pretože je to veľké množstvo drogy," varoval detektívny inšpektor Jason Weinstein. "Zatiaľ tiež nevieme, akej kvality droga v týchto balíčkoch je, či nie je s niečím zmiešaná," dodal. Podľa neho panuje stále mnoho neznámych v tomto prípade.

Izraelsko-palestínsky konflikt pokračuje, video zachytáva útok na kostol deň po Vianociach (Zdroj: Twitter/Israel Defense Forces)

Balíčky s kokaínom začali na plážach na austrálskom juhovýchodnom pobreží ľudia nachádzať minulý týždeň. Medzi prvými našiel jeden okoloidúci 39 balíčkov kokaínu na pláži v oblasti Magenta, asi sto kilometrov severne od Sydney. Boli pokryté kôrovcami, čo naznačuje, že v mori boli dlhšie. Ako dlho to bolo, polícia nevie. Doteraz sa pri pobreží medzi Newcastlom a Sydney našlo 124 kilogramových balíčkov kokaínu.

Polícia sa domnieva, že drogy pochádzajú z Južnej Ameriky. Podľa Weinsteina mohla byť zásielka pripevnená k trupu nákladnej lode pod vodou a uvoľnila sa kvôli rozbúrenému moru v posledných týždňoch. Austrália patrí k krajinám s najväčšou spotrebou metamfetamínu, kokaínu a marihuany, vyplýva podľa agentúry EFE z vlaňajších údajov austrálskej vlády.

Viac o téme: AustráliaSydneyKokaínKrimi
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu