Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Vatikán potvrdil, že pápež František sa cíti unavený: Nie je mu dobre

Pápež František Zobraziť galériu (3)
Pápež František (Zdroj: SITA/AP)

RÍM - Pápež František sa po početných audienciách vo Vatikáne necíti dobre a je unavený, uviedol v pondelok hovorca Vatikánu Matteo Bruni. Informuje agentúra DPA.

František sa podľa správ agentúr ANSA a Adnkronos o svojom zlom zdravotnom stave zmienil na pondelkovom stretnutí s delegáciou Konferencie európskych rabínov, a preto nepredniesol ani svoj vopred napísaný prejav. Rabínom odovzdali jeho písomné znenie.

Pápež František
Zobraziť galériu (3)
Pápež František  (Zdroj: SITA/AP)

Pápež mal dlhý deň plný audiencií a radšej každého rabína pozdravil osobne, reagoval Bruni na vynechanie prejavu. Očakáva sa, že pápež svoj plánovaný program na pondelok nezruší, pričom ho čaká veľké stretnutie s deťmi z celého sveta.

Používa vozík

František mal minulý rok problémy s kolenom, po ktorých začal používať invalidný vozík. Niekoľkokrát tiež musel zrušiť alebo obmedziť svoje pracovné aktivity a v jednom rozhovore priznal, že musí spomaliť.

Pápež František
Zobraziť galériu (3)
Pápež František  (Zdroj: SITA/AP)

Františkov predchodca Benedikt XVI. ako prvý pápež po šiestich storočiach v roku 2013 dobrovoľne odstúpil z funkcie. Vtedy 85-ročný Benedikt abdikáciu odôvodnil pokročilým vekom a tým, že už nemal dostatok síl na ďalšie vykonávanie povinností hlavy rímskokatolíckej cirkvi. Žil odvtedy v ústraní a zomrel 31. decembra 2022 vo veku 95 rokov.

Viac o téme: ZdravieúnavaVatikánPápež Franrišek
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu