Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Šok na mori: Traja námorníci zahynuli po tom, ako ich z ponorky zmietla vlna

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

KAPSKÉ MESTO - Silné vlnobitie zmietlo sedem členov posádky juhoafrickej ponorky, traja z nich zomreli a jeden je ťažko zranený. Vo štvrtok to oznámilo juhoafrické ministerstvo obrany, informuje agentúra AP.

Incident sa odohral, keď sa vrtuľník Lynx z juhoafrických leteckých síl pokúšal o tzv. vertikálne doplnenie zásob ponorky SAS Manthatisi na hladine oceánu neďaleko Kapského Mesta. Námorníkov sa podarilo z vody vytiahnuť, traja však boli už mŕtvi, zvyšní štyria sú v nemocnici. Ministerstvo obrany prisľúbilo dôkladné prešetrenie celého prípadu. Celé južné pobrežie Južnej Afriky už niekoľko dní bičuje silné vlnobitie spôsobené fenoménom zvaným "jarný príliv".

archívne video

Španielov vystrašil údajný žralok, má ísť však o veľrybu (Zdroj: Facebook/Policía Local de Lepe.)

Ponorka mierila na námornú výstavu

Ponorka mierila na trojdňovú námornú výstavu pri príležitosti štátneho sviatku Deň dedičstva, uviedol pre webovú stránku defenceWeb analytik juhoafrických ozbrojených síl Dean Wingrin. V stredu pri inej nehode zahynuli štyria vojaci a dvaja sa ťažko zranili. Nehoda sa stala neďaleko mesta Upington, kde sa prevrátili dve armádne terénne vozidlá a privalili niekoľko vojakov, informovalo ministerstvo obrany v samostatnom vyhlásení.

Viac o téme: MoreVlnaSmrťNámorníci
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu