Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Loď uviaznutú v Grónsku sa napokon podarilo vyslobodiť, oznámila dánska armáda

Loď Ocean Explorer uviazla na plytčine.
Loď Ocean Explorer uviazla na plytčine. (Zdroj: SITA/SIRIUS/Joint Arctic Command via AP)

NUUK - Luxusnú výletnú loď Ocean Explorer, uviaznutú na plytčine na odľahlom mieste vo východnom Grónsku, sa po opakovaných pokusoch napokon podarilo vyslobodiť. Oznámil to vo štvrtok hovorca dánskych ozbrojených síl, ktorého citovala agentúra Reuters.

Podľa hovorcu loď odtiahol z plytčiny tzv. trawler, teda rybárske plavidlo vybavené vlečnou sieťou. Žiaden z 206 pasažierov ani členov posádky pri tom neutrpel zranenia.Predtým prebehli najmenej tri neúspešné pokusy o vyslobodenie uviaznutej lode za pomoci prílivu. V predchádzajúcich dňoch sa o to najprv pokúšala posádka samotného Ocean Exploreru a potom aj grónske výskumné plavidlo.

Najmenej traja pasažieri sa nakazili ochorením COVID-19

Výletná loď Ocean Explorer uviazla v grónskom fjorde Alpefjord ešte v pondelok, v oblasti ležiacej zhruba 1400 kilometrov severovýchodne od grónskeho hlavného mesta Nuuk.Podľa dánskej armády loď zrejme nebola poškodená natoľko, že by predstavovala hrozbu pre životné prostredie. Všetci pasažieri aj členovia posádky sú podľa nej v poriadku.Agentúra AP s odvolaním sa na operátora lode Ocean Explorer vo štvrtok informovala, že najmenej traja pasažieri sa nakazili ochorením COVID-19. Nachádzajú sa v izolácii a priamo na lodi sa o nich stará tím zdravotníkov.

Viac o téme: LoďDánskoArmádaVyslobodenieUviaznutieGrónsko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu