Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Donald Trump oznámil, že vynechá stredajšiu debatu republikánskych kandidátov

Donald Trump Zobraziť galériu (2)
Donald Trump (Zdroj: SITA/AP Photo/Alex Brandon)

WASHNGTON - Bývalý americký prezident Donald Trump v nedeľu povedal, že vynechá stredajšiu (23. augusta) debatu kandidátov súperiacich o nomináciu Republikánskej strany do budúcoročných prezidentských volieb. Správa bola prevzatá z agentúr AP a AFP.

"Verejnosť vie, kto som a aké úspešné bolo moje pôsobenie vo funkcii prezidenta," uviedol Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social. "Preto sa nebudem na debatách zúčastňovať," dodal. Trumpov hovorca bezprostredne neobjasnil, či exprezident plánuje bojkotovať každú debatu pred republikánskymi primárkami, alebo len tie, ktoré sú už naplánované, píše AP.

Bývalý prezident a favorit republikánov už dlhšie vyhlasuje, že nevidí veľký význam pripojiť s k svojim súperom z Republikánskej strany počas prvej debaty, pripomína americká agentúra. Debata je na pláne v stredu v meste Milwaukee v americkom štáte Wisconsin.

Republikánski prezidentskí kandidáti
Zobraziť galériu (2)
Republikánski prezidentskí kandidáti  (Zdroj: SITA/AP Photo)

Trump bol prezidentom USA od januára 2017 od januára 2021, keď ho v úrade nahradil víťaz prezidentských volieb z novembra 2020 Joe Biden. Trump sa však v roku 2024 plánuje uchádzať o znovuzvolenie.

Tento exprezident v súčasnosti čelí viacerým obžalobám vrátane obvinení z účasti na sprisahaní s cieľom zvrátiť výsledky prezidentských volieb z roku 2020. Usvedčenie v žiadnom z prípadov by mu však nebránilo v kandidovaní na prezidenta alebo vo výkone tejto funkcie, pripomenula AP.

Viac o téme: VoľbyDebataKandidátiUSADonald TrumpRepublikáni
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu