Streda24. apríl 2024, meniny má Juraj, zajtra Marek, Marko, Markus

VIDEO Do ľudí protestujúcich proti súdnej reforme vrazilo auto

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/AP Photo/Ariel Schalit)

TEL AVIV - Traja ľudia v strednom Izraeli utrpeli ľahšie zranenia, keď do demonštrantov protestujúcich proti súdnej reforme, ktorej kľúčovú časť v pondelok schválil izraelský parlament, vrazilo auto. Informuje o tom TASR na základe správ online denníka The Times of Israel, denníka Haarec a agentúry Reuters.

K incidentu došlo na ceste pri meste Kfar Saba. Polícia oznámila, že medzičasom zadržala vodiča, ktorý si autom agresívne kliesnil cestu cez demonštrantov blokujúcich cestu. Vodič je vo veku niečo cez 20 rokov. Na sociálnych sieťach sa objavili zábery bieleho minivanu vrážajúceho do demonštrantov stojacich na ceste.

Auto prešlo aj cez horiaci oheň na ceste a pokračovalo v jazde. Kľúčový zákon izraelskej justičnej reformy obmedzujúci právomoci Najvyššieho súdu schválil v pondelok Kneset po búrlivom rokovaní a bojkote hlasovania zo strany opozície. Tá oznámila, že proti zákonu podá už v utorok podnet na Najvyšší súd. Medzičasom sa v krajine opätovne zdvihla vlna verejných protestov proti tejto reforme.

Viac o téme: AutoIzraelSúdna reforma
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu