Streda29. november 2023, meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas

Okresný súd v Prešove sa zaoberal obnovou konania: Požiadal o ňu Surový

Slavomír Surový
Slavomír Surový (Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

PREŠOV - Okresný súd v Prešove sa v utorok zaoberal povolením obnovy právoplatne skončeného konania, o ktoré požiadal Slavomír Surový. Bývalého Černákovho šoféra súd poslal v roku 2011 na 15 rokov do väzenia. Vlani bol podmienečne prepustený, trvá však na svojej nevine. Utorkového pojednávania sa ako svedok zúčastnil aj Mikuláš Černák.

"Súd na dnešnom verejnom zasadnutí vykonal dokazovanie výsluchom prítomných predvedených a predvolaných svedkov a určil ďalší termín verejného zasadnutia za účelom výsluchu ďalších, obhajobou navrhovaných svedkov," uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová. Súd bude v tejto veci ďalej pojednávať v septembri.

archívne video Vyjadrena po rozsudku Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka

Vyjadrena po rozsudku Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka (Zdroj: Topky/Maarty)

Surový vyhlásil, že si "nevinne odsedel" 12 z 15 rokov a bol podmienečne prepustený. "Ja som s nimi násilnú trestnú činnosť nepáchal, len som videl nejaké skutky. Do toho času som mal čistý register trestov," uviedol Surový. Černák počas pojednávania vylúčil, že by mal Surový s vraždou Petra Klešča niečo spoločné. "Vedel by som o tom, keby tam bol, lebo všetci aktéri skutku, ktorí vykonali vraždu Klešča, mi o tom rozprávali podrobne, ako sa skutok stal," skonštatoval Černák.

Surový bol jedným z obvinených v prípade vraždy Klešča

Podľa obžaloby páchatelia mali na pokyn inej osoby usmrtiť brata Róberta Holuba. Útočníci 2. októbra 1997 vtrhli do bytu na Kustrovej ulici v Košiciach a spustili streľbu, pri ktorej náhodne zastrelili Klešča. Holubovmu bratovi sa však podarilo z bytu utiecť. Súd Surového v roku 2011 uznal vinným a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní 15 rokov.

Viac o téme: Súd Mikuláš ČernákSlavomír Surový
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu