Štvrtok7. december 2023, meniny má Ambróz, zajtra Marína

Počas razie izraelskej armády prišli o život traja palestínski ozbrojenci

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP)

JERUZALEM - Traja palestínski ozbrojenci prišli v noci na pondelok o život počas razie izraelskej armády na okupovanom západnom brehu Jordánu, uviedli palestínske zdroje. Informujú o tom správy agentúr AFP a DPA.

Palestínske ministerstvo zdravotníctva spresnilo, že o život prišli traja muži vo veku 24,30 a 32 rokov. Zranenia utrpelo ďalších šesť ľudí, pričom stav jedného z nich je vážny. Izraelská armáda svoj zásah v palestínskom utečeneckom tábore Balata, ktorý sa nachádza na predmestí Nábulusu, bezprostredne nekomentovala.

Situácia je napätá

Bezpečnostná situácia v Izraeli a na palestínskych územiach je už dlhšiu dobu napätá, konštatuje DPA. Na Západnom brehu opakovane dochádza k potýčkam medzi Palestínčanmi a izraelskou armádou. Izrael tam vykonáva zvýšený počet razí od série útokov na Izraelčanov, ktorá sa začala pred viac než rokom. Od začiatku tohto roka zahynulo v dôsledku izraelsko-palestínskeho konfliktu už najmenej 153 Palestínčanov, 20 Izraelčanov, jeden Ukrajinec a Jeden Talian, uvádza sa v bilancii AFP zostavenej z oficiálnych zdrojov oboch strán.

Izrael počas tzv. šesťdňovej vojny v roku 1967 obsadil okrem iného aj Západný breh a východný Jeruzalem. Palestínčania si však na tieto územia nárokujú ako na súčasti ich budúceho štátu - s východným Jeruzalemom ako jeho hlavným mestom.

Viac o téme: RaziaArmádaOzbrojenciIzraelPalestínčania
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu