Sobota, 1. apríl 2023. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

Mimoriadne tragická nehoda autobusu: Najmenej osem ľudí zahynulo a desiatky sa zranili!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Tygodnik Kętrzyński/Policja

ISTANBUL - Najmenej osem ľudí zahynulo a desiatky ďalších osôb utrpeli zranenia, keď v nedeľu v západnom Turecku havaroval dopravný autobus, ktorý vyšiel z vozovky a následne sa prevrátil. Píše o tom agentúra AP.


archívne video

Guvernér provincie Afyonkarahisar médiám spresnil, že autobus bol na ceste z provincie Diyarbakir do mesta Bodrum (starovekého Halikarnassu) na pobreží Egejského mora.Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca (vysl. Kodža) uviedol na Twitteri, že zranených je dovedna 42 ľudí, z toho traja sú vo vážnom stave.Tureckej oficiálnej tlačovej agentúre Anadolu jeden z cestujúcich, ktorý pri havárii utrpel zlomeninu ruky, priblížil, že práve zaspával, keď zrazu pocítil, ako autobuds "letí".

K vysokej nehodovosti v Turecku prispieva aj nekoordinovaný štýl šoférovania

Vozidlo prevádzkovala spoločnosť s názvom Star Has Diyarbakir. Pri dopravných nehodách na nie vždy starostlivo udržiavaných tureckých cestách zomrie podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) ročne až okolo tisícky ľudí. K vysokej nehodovosti v Turecku prispieva aj nekoordinovaný štýl šoférovania a nedodržiavanie pravidiel bezpečnosti na cestách.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články