Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

FBI našiel ďalšie tajné dokumenty v Bidenovom súkromnom dome

Joe Biden Zobraziť galériu (2)
Joe Biden (Zdroj: SITA/AP Photo/Alex Brandon)

WASHINGTON - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) našiel v piatok ďalších šesť tajných dokumentov v súkromnom dome prezidenta Joea Bidena v štáte Delaware, oznámil v sobotu jeho osobný právnik Bob Bauer. Informuje o tom správa agentúry AP.

Počas takmer 13-hodinovej prehliadky našli vyšetrovatelia tajné dokumenty z čias, keď Biden pôsobil v Senáte a vo funkcii amerického viceprezidenta v administratíve Baracka Obamu. Zároveň zaistili aj prezidentove poznámky.

Dom Bidena vo Wilmingtone
Zobraziť galériu (2)
Dom Bidena vo Wilmingtone  (Zdroj: SITA/AP Photo/Carolyn Kaster, File)

FBI prehľadala Bidenov dom po tom, čo jeho právny tím u neho minulý týždeň našiel rovnaký počet tajných dokumentov, tiež z obdobia kedy bol viceprezidentom. Ďalšie citlivé dokumenty sa našli ešte v novembri aj v kancelárii istého washingtonského inštitútu, kde Biden predtým pôsobil.

Do domu mala FBI úplný prístup

Bauer uviedol, že FBI požiadala Biely dom, aby sa k prehliadke pred jej vykonaním nevyjadroval, a že pri prehliadke boli prítomní Bidenovi osobní právnici a právnici Bieleho domu. Dodal, že FBI "mala úplný prístup do prezidentovho domu vrátane jeho ručne písaných poznámok, spisov, dokumentov, zväzkov, memorabílií, zoznamov úloh, rozvrhov a pripomienok spred desaťročí". Biden a jeho tím sa medzičasom vyjadrili, že pri objasňovaní prípadu budú s ministerstvom spravodlivosti spolupracovať vo všetkých možných ohľadoch.

Viac o téme: Tajné dokumentyUSAFBIJoe Biden
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu