Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Pápež František sa v nedeľu modlil za matky padlých vojakov: Pokrstil 13 detí

Pápež František
Pápež František (Zdroj: TASR/AP)

VATIKÁN - Pápež František apeloval v nedeľu napoludnie počas modlitby Anjel Pána na veriacich, aby sa modlili za ukrajinské a ruské matky, ktoré vo vojne na Ukrajine stratili svojich synov. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

"Dnes myslím na matky vojnových obetí, vojakov, ktorí padli v tejto vojne na Ukrajine," povedal pápež pred početným davom pútnikov a návštevníkov na vatikánskom Námestí sv. Petra. Zdôraznil, že svoje deti stratili rovnako ruské i ukrajinské matky. "To je cena vojny," dodal.

Pápež krstí deti v Sixtínskej kaplnke raz ročne

"Nezabúdajme na ukrajinských bratov a sestry, ktorí v tejto vojne tak veľmi trpia, Vianoce (trávia) vo vojne bez svetla, bez tepla," citovala jeho slová agentúra APA. Najvyšší pontifex predtým pokrstil v svetoznámej Sixtínskej kaplnke 13 detí. Ako povedal, títo novorodenci teraz začínajú svoju cestu, "avšak vy (rodičia) a ich krstní rodičia ste zodpovední za to, aby ste im pomohli ísť na tejto ceste vpred".

Pápež krstí deti v Sixtínskej kaplnke raz ročne, v deň, keď si katolícka cirkev pripomína sviatok Krstu Krista Pána. Krstom sa deti - i dospelí katechumeni - stávajú príslušníkmi katolíckej cirkvi. Sviatok Krstu Krista Pána uzatvára slávenie liturgického obdobia Vianoc.

Viac o téme: ModlenieMatkyPápež František
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu