Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

MIMORIADNE Turecko zaútočilo v Sýrii na ruskú základňu

Turecko dronmi zaútočilo na ruskú vojenskú základňu v Sýrii.Galéria fotiek (1)
Turecko dronmi zaútočilo na ruskú vojenskú základňu v Sýrii.
Zdroj: Twitter/Rojava security

ANKARA/DAMASK - Turecký nálet zasiahol v stredu ruskú základňu na severe Sýrie, uviedli kurdské zdroje. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.


Na ruskej vojenskej základni na severovýchode Sýrii došlo k 3 výbuchom a miestni obyvatelia hlásili veľké škody. Turci na zariadenie zaútočili dronmi. Pri útoku prišiel o život jeden človek a ďalší traja boli zranení. Na základni sa má ukrývať kurdská jednotka. Obeťami boli všetci bojovníci Sýrskych demokratických síl vedených Kurdmi.

Terčom náletu sa stali bojovníci Kurdmi vedených Sýrskych demokratických síl, ktorí sú významnými spojencami medzinárodnej koalície pod vedením USA bojujúcej v regióne proti džihádistickej skupine Islamský štát.

Turecká armáda pri leteckých útokoch vykonaných v uplynulých dňoch zasiahla takmer 500 kurdských cieľov v Iraku a Sýrii, uviedol v stredu turecký minister obrany Hulusi Akar. 

Ankara začala so sériou náletov v nedeľu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok pohrozil aj spustením pozemnej vojenskej operácie v Sýrii, do ktorej by boli zapojené tanky a pechota, hoci niektoré štáty ho vyzvali, aby k takémuto kroku nepristúpil.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články