Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

Masívne prepúšťanie: Spoločnosť Amazon opustí približne 10-tisíc zamestnancov

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/AP Photo/Mark Lennihan)

NEW YORK - Americká spoločnosť Amazon plánuje prepustiť približne 10.000 zamestnancov. Rušenie pracovných miest sa týka firemných a technologických pozícií, pričom s prepúšťaním chce spoločnosť začať tento týždeň. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na denník The New York Times.

Firma sa pri rušení pracovných miest zameria na divíziu zariadení, ďalej na maloobchodnú divíziu a oblasť ľudských zdrojov, napísal The New York Times, ktorý sa odvolal na zdroje oboznámené s plánmi spoločnosti. Ako dodala agentúra Reuters, k 31. decembru minulého roka mal Amazon viac než 1,6 milióna zamestnancov. Nedávno však spoločnosť oznámila, že v najbližších mesiacoch nových ľudí prijímať nebude.           

Ako dôvod uviedol rastúce ceny

Správy o prepúšťaní sa objavili iba niekoľko týždňov potom, ako Amazon varoval pred slabým rastom tržieb v kľúčovom predvianočnom období. Ako dôvod uviedol rastúce ceny, ktoré sa negatívne odrážajú na výdavkoch zákazníkov.

Amazon je tak ďalšou americkou spoločnosťou, ktorá znižuje počty zamestnancov v rámci príprav na recesiu. Minulý týždeň spoločnosť Meta Platforms, materská firma Facebooku, oznámila, že v rámci znižovania nákladov zruší viac než 11.000 pracovných miest. To predstavuje približne 13 % jej pracovnej sily. K ďalším patria Twitter, Microsoft či Snap.

Viac o téme: ZamestnanciPrepúšťanieAmazon
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu