Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

KORONAVÍRUS Čo nás čaká v jeseni a zime? Nemecko predstavilo plány na ďalšiu vlnu, v hre je aj testovanie!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (3)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BERLÍN - Nemecká vláda v stredu predstavila plán protipandemických opatrení na nadchádzajúcu jeseň a zimu. V tomto období totiž očakáva nárast pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. TASR informuje podľa správy agentúry AP.


Nemecko plánuje od októbra do začiatku apríla zaviesť na svojom území povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v lietadlách a pri diaľkovom cestovaní vlakom a autobusom. Nemocnice, domovy dôchodcov a zariadenia so zraniteľnými osobami budú vyžadovať povinné nosenie ochranného rúška a negatívny test na koronavírus. Zavádzanie ďalších opatrení bude v kompetencii 16 nemeckých spolkových krajín podľa miery šírenia covidu v jednotlivých regiónoch. Môže ísť napríklad o povinnosť nosenia rúšok vo verejnej doprave, v školách alebo na verejných podujatiach, ktoré sa budú konať v interiéri.

KORONAVÍRUS Čo nás čaká
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Getty Images

V hre je aj pravidelné testovanie v komunitných zariadeniach

Niektoré komunitné zariadenia, ako sú školy alebo väznice môžu v prípade prudkého šírenia koronavírusu opäť zaviesť pravidelné testovanie, uviedli v spoločnom vyhlásení ministerstvá zdravotníctva a spravodlivosti. "Nemecko by malo byť lepšie pripravené na ďalšiu koronavírusovú zimu ako v predchádzajúcich rokoch," povedal nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. Podľa jeho slov sa na jeseň v Nemecku začne očkovacia kampaň s novými vakcínami.

Nemecký minister zdravotníctva Karl
Galéria fotiek (3)
Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn

Minister spravodlivosti Marco Buschmann uviedol, že bude vynaložené osobitné úsilie na to, aby zostali otvorené školy. Spolkové krajiny budú môcť v školách zaviesť povinnosť nosenia rúšok iba v prípade, ak to bude nevyhnutné na zachovanie prezenčnej výučby. Nové opatrenia musí ešte schváliť nemecká vláda a parlament. Očakáva sa však, že v hlasovaniach prejdú, píše AP. 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články