Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Rakúsko ruší karanténu pre ľudí s KORONAVÍRUSOM! Platí to aj pre Slovákov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Rakúsko od 1. augusta ruší povinnú karanténu pre osoby nakazené novým koronavírusom. Týka sa to aj Slovákov, ktorí sa v krajine nachádzajú. Na sociálnej sieti na to upozornil štátny tajomník rezortu zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus.


"Aj občania Slovenska, ktorí v Rakúsku pracujú, žijú či dlhšie dovolenkujú, budú môcť po novom opustiť svoje domovy alebo príbytky aj v prípade infekcie koronavírusom. Samozrejme, ak sa necítia choro a nemajú viditeľné príznaky," priblížil. Klus zdôraznil, že zrušenie karantény je po úplnom zrušení zákona o povinnom očkovaní už druhým krokom Rakúska, ktorý potvrdzuje zmenu prístupu v boji proti pandémii.

Povinnosť nosiť respirátor typu FFP2

"Tak ako mnohé iné krajiny v Európe či vo svete, aj Rakúsko po dvoch rokoch v znamení obmedzujúcich opatrení volí cestu osobnej zodpovednosti občanov," podotkol. Táto zodpovednosť, voči sebe i ostatným, bude podľa neho kľúčová obzvlášť v kontexte nárastu nových prípadov pre letné cestovanie. Infikované osoby s pozitívnym testom na koronavírus, ktoré sa necítia choro, budú môcť vychádzať z domu, avšak musia nosiť respirátor typu FFP2. Ten si môžu dať dole, len ak sa nachádzajú v prírode a minimálne dva metre od nich nie sú ľudia.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články