Streda, 22. marec 2023. Meniny má Beňadik, Benedikt, zajtra Adrián.

Dlhodobo preťažovaná Praha opäť otvorí centrum pre utečencov z Ukrajiny: Nariadila jej to vláda

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

PRAHA - Krajské centrum pre utečencov z Ukrajiny opätovne otvoria v českej metropole Praha v pondelok 11. júla, rozhodla vláda. Centrum bolo uzatvorené kvôli veľkému množstvu utečencov v hlavnom meste, ktoré nemali kde ubytovávať. Informoval o tom vo štvrtok server Novinky.cz.


Stredisko bude Ukrajincom poskytovať len núdzové prenocovanie v stanových táboroch a sprostredkovávať štátne lôžka. Praha je ukrajinskými utečencami dlhodobo preťažená a chýbajú jej kapacity pre ďalších, ktorí ešte prídu, píše server. Magistrát preto k 15. máju uzatvoril Krajské asistenčné centrum pomoci Ukrajine (KCPU), ktoré od začiatku vojny vybavilo 99.881 utečencov. Toto centrum sa opätovne otvorí 11. júla.

Len núdzové prenocovanie v stanových táboroch

Praha od februára už dvakrát vyčlenila po 250 českých korún na pomoc utečencom z Ukrajiny, pripomínajú Novinky.cz. Okrem jednotlivých radníc podporilo hlavné mesto okrem iného aj organizácie pomáhajúce utečencom, ktorým poskytlo približne 17,4 milióna korún. Peniaze boli určené na fungovanie tzv. detských adaptačných skupín alebo na potraviny a ubytovanie.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články