Streda24. apríl 2024, meniny má Juraj, zajtra Marek, Marko, Markus

Žirinovskij je údajne vo vážnom stave hospitalizovaný s KORONAVÍRUSOM

Vladimir Voľfovič Žirinovskij
Vladimir Voľfovič Žirinovskij (Zdroj: TASR/AP Photo/Pavel Golovkin)

MOSKVA - Predsedu Liberálnodemokratickej strany Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského údajne hospitalizovali pre nákazu koronavírusom v moskovskej nemocnici. Stav 75-ročného ruského politika je podľa nemenovaného zdroja ruských médií vážny, informovali v stredu agentúry Interfax a TASS.

"Vladimir Voľfovič je v nemocnici vo vážnom stave... je tam už niekoľko dní," uviedol nemenovaný zdroj pre agentúru TASS. Podľa zdroja, ktorý cituje agentúra Interfax, má ruský politik vážne poškodené pľúca.

Jeho kolegovia tvrdia, že sa cíti dobre

Obe agentúry oslovili predstaviteľov jeho strany LDPR, ktorí však tvrdia, že Žirinovskij sa cíti dobre. "Vladimir Voľfovič pracuje s dokumentami. Cíti sa normálne," uviedol ruský politik a člen LDPR Vasilij Vlasov pre agentúru Interfax. Zároveň však odmietol odpovedať na otázku, kde sa Žirinovskij nachádza.

Neobjavil sa na žiadnom verejnom podujatí

V poslednom čase sa Žirinovskij neobjavil na žiadnom verejnom podujatí, všíma si Interfax. Fungovanie ruskej Štatnej dumy je tento mesiac pre šírenie koronavírusu obmedzené. Vo februári sa tam uskutoční iba jeden tzv. plenárny týždeň, ktorý sa začne v pondelok 14. februára.

Viac o téme: HospitalizáciaRuskoKoronavírusVladimir Žirinovskij
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu