Štvrtok18. apríl 2024, meniny má Valér, zajtra Jela

KORONAVÍRUS sa nevyhýba ani deťom: V Maďarsku je ich hospitalizovaných vyše 50

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BUDAPEŠŤ - Počet detí hospitalizovaných v Maďarsku s ochorením COVID-19 sa v týchto dňoch pohybuje v rozmedzí od 50 do 60. Uviedla vo štvrtok na Facebooku šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová.

Očkovaním proti covidu si deti podľa jej vyjadrenia chránia nielen svoje zdravie, ale aj zdravie ľudí, s ktorými sa stretávajú, a to predovšetkým zdravie svojich príbuzných. Müllerová tiež podotkla, že kým v prvých vlnách sa nákaza menej dotýkala detí, novšie mutácie už zasiahli aj ich.

Začalo sa očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov

Do Maďarska dorazila v utorok prvá zásielka vakcín proti ochoreniu COVID-19 určených pre očkovanie detí vo veku od piatich do 11 rokov. Očkovanie detí v tejto vekovej kategórii sa začalo v stredu, pričom v prvom kole má byť vakcína od konzorcia spoločností Pfizer/BioNTech podaná 69.000 deťom. Rodičia mohli svoje deti na očkovanie zaregistrovať od 8. decembra.      

Z necelých desiatich miliónov obyvateľov Maďarska sa doposiaľ proti covidu zaočkovalo vyše 6,2 milióna, z toho 5,9 milióna dostalo dve dávky. Viac ako trom miliónom ľudí podali už aj tretiu, tzv. posilňujúcu, dávku očkovacej látky.

Viac o téme: DetiNemocniceHospitalizáciaMaďarskoKoronavírus
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu