Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Česko zaskočil sneh: Kalamita v celej krajine! Ochromené boli diaľnice aj hlavné mesto

Ilustračné fotoGaléria fotiek (3)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

PRAHA - Husté sneženie zaznamenali v sobotu vo väčšine českých krajov a počasie skomplikovalo dopravnú situáciu na viacerých miestach v krajine. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.


Diaľnica D8 pri Ústí nad Labem na severozápade ČR bola v sobotu pre uviaznuté kamióny a dopravné nehody približne hodinu uzavretá. Zľadovatený sneh na vozovkách hlásili v Libereckom, Královohradeckom i Moravskosliezskom kraji.

Primátor Prahy má k dispozícii aj plán B

Niektoré hlavné dopravné trasy v hlavom meste Praha boli neprejazdné a niektoré zastávky autobusov boli zrušené. Problémy postihli i železničnú dopravu v Prahe a okolí.

"Vonku sneží, a v Prahe preto od rána odpratáva sneh všetko, čo máme k dispozícii. Na cestách je 73 sypačov a pluhov, chodníky čistí 1100 ľudí a 60 ks techniky. O 01:00 v noci prebehol preventívny posyp ciest. Ak by to nestačilo, tak máme ešte plán B," napísal na sociálnej sieti primátor hlavného mesta Prahy Zdeněk Hříb.

Napriek tomu, že sa ráno v mnohých častiach Česka zobudili do zasneženého rána, počas dňa sa sneh najmä v hlavnom meste začal postupne topiť. 

Česko zaskočil sneh: Kalamita
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky

Česko zaskočil sneh: Kalamita
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/AMaj/ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články