Pondelok, 24. január 2022. Meniny má Timotej, Timon, Tímea, zajtra Gejza.

KORONAVÍRUS O čom Slovensko nechce ani počuť, v Česku bude možno realita: Vláda zvažuje povinné očkovanie

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

PRAHA - Česká vládna rada pre zdravotné riziká podporila zavedenie povinného očkovania proti novému koronavírusu pre ľudí starších ako 60 rokov. Na utorňajšej tlačovej konferencii to povedal český premiér Andrej Babiš, informuje spravodajský portál Novinky.cz.


Predseda vlády ČR doplnil, že ministerstvo zdravotníctva najneskôr v priebehu budúceho utorka rozhodne aj vo veci povinnej vakcinácie proti covidu pre určité profesie. Išlo by napríklad o zdravotníkov či pracovníkov integrovaného záchranného systému a zamestnancov sociálnych služieb.

Povinné očkovanie už od februára

Povinné očkovanie pre niektoré profesijné skupiny by malo podľa Babiša vstúpiť do platnosti vo februári budúceho roku, čiže v rovnakom termíne ako v Rakúsku, kde sa však počíta s povinnosťou pre všetkých obyvateľov.

Babiš tiež uviedol, že od decembra by sa mal skrátiť interval na podávanie tretej dávky vakcíny z terajších šiestich na päť mesiacov od podania druhej dávky.

Núdzový stav zatiaľ nebude

Česká vláda pre zhoršujúcu sa epidemickú situáciu rokovala v priebehu pondelka o možnom vyhlásení núdzového stavu, čo však nakoniec neurobila. Babiš to vysvetlil, že nemá dostatočnú podporu ani na zavedenie lockdownu.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články