Piatok, 7. október 2022. Meniny má Eliška, Elisa, zajtra Brigita.

V Česku pribudlo takmer 26-tisíc infikovaných KORONAVÍRUSOM: Najviac od začiatku pandémie

Koronavírus v ČeskuGaléria fotiek (2)
Koronavírus v Česku
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

PRAHA - V Česku pribudlo za uplynulých 24 hodín 25.864 prípadov nákazy koronavírusom, čo je vôbec najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie. Rekordnú úroveň dosiahol v stredu aj ukazovateľ týždennej incidencie, ktorý stúpol na 1061 novonakazených na 100.000 obyvateľov.


Ako píše spravodajský server Novinky.cz, počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom na 100.000 obyvateľov v ČR je aktuálne tretí najvyšší na svete. Týždennú incidenciu nad 1000 majú okrem Česka len Slovensko, Rakúsko a Slovinsko.

V Česku pribudlo takmer
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

S covidom zomrelo v ČR počas utorka 48 ľudí, od začiatku pandémie už 32.408. Od začiatku novembra zomrelo denne v priemere 67 nakazených, píše server iDNES.cz. Podľa aktuálnych údajov českého ministerstva zdravotníctva sa na covidových oddeleniach v krajine nachádza 5652 ľudí. Vo vážnom stave je 799 z nich, čo je najviac od 21. apríla 2020.

Zlínsky kraj sa pre pandemickú situáciu chystá obmedziť na najmenej dva týždne spoločenský život. Zrušené by tam od budúceho týždňa mali byť hromadné akcie nad 100 ľudí, povedal v utorok tamojší hajtman Radim Holiš po tom, čo vláda nevyhlásila celoštátny núdzový stav. V Zlínskom kraji sú totiž nemocnice na pokraji svojich kapacít, uviedol Holiš. Rozhodnúť o opatreniach na úrovni kraja sa má definitívne v piatok s tým, že by mali začať platiť od pondelka.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články