Piatok, 3. december 2021. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Hrad zvolal tajuplný tlačový brífing: Klamstvá o zdravotnom stave prezidenta Zemana

prezident Miloš Zeman
prezident Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
21.10.2021 14:10

PRAHA - Kancelária českého prezidenta Miloša Zemana zvolala na štvrtok o 15.00 h tlačovú konferenciu. K čomu sa vedúci kancelárie Vratislav Mynář bude vyjadrovať, jasné nie je, informuje portál Novinky.cz.


Mynář už minulý týždeň sľuboval vyvrátenie údajných lží o zdraví prezidenta. To sa však nestalo, pripomína spravodajský server. Vedúci hradnej kancelárie namiesto toho obhajoval svoje kroky, pre ktoré v uplynulých dňoch čelil ostrej kritike. Premiér Andrej Babiš ho medzičasom vyzval, aby odstúpil.

Portál iDNES.cz vo štvrtok informoval o tom, že Zeman a jeho najbližší spolupracovníci čelia podozreniu pre únik tajných informácii.

Český prezident je hospitalizovaný od 10. októbra

Prezident Zeman je hospitalizovaný od 10. októbra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe. Predseda českého Senátu Miloš Vystrčil, ktorý si vyžiadal správu o prezidentovom zdravotnom stave, v pondelok konštatoval, že hradný kancelár Mynář už od minulej stredy vedel, že Zeman nie je schopný vykonávať pracovné povinnosti. Vystrčil ďalej oznámil, že vzhľadom na charakter ochorenia je dlhodobá prognóza Zemanovho zdravotného stavu hodnotená ako "krajne neistá".

Pražský hrad stále neinformoval verejnosť 

Prezidentská kancelária však o zdravotnom stave hlavy štátu doteraz konkrétne neinformovala. Nejasné ostáva tiež, či a za akých okolností bude prebiehať tradičné udeľovanie štátnych vyznamenaní pri príležitosti výročia vzniku Československa 28. októbra.

Do udalosti zostáva týždeň a Pražský hrad stále neoznámil, ako bude tradičná akcia vyzerať, informoval portál iRozhlas.cz. Podľa dosluhujúceho premiéra Andreja Babiša mali predstavitelia hradu vo štvrtok hovoriť s hospitalizovaným prezidentom práve o konaní slávnostného ceremoniálu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články