Sobota, 12. jún 2021. Meniny má Zlatko, zajtra Anton.

KORONAVÍRUS Lekárnik urobil zámernú chybu s vakcínami: Žiadne zľutovanie, ide do basy!

Steven Brandenburg
Steven Brandenburg
Zdroj: SITA/Ozaukee County Sheriff via AP
09.06.2021 21:15

WASHINGTON - Na tri roky odňatia slobody odsúdil v utorok súd amerického lekárnika, ktorý sa priznal k zámernému znehodnoteniu stoviek dávok vakcíny proti koronavírusu od firmy Moderna. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na americké ministerstvo spravodlivosti.


VIDEO Dôležité slová Krčméryho o vakcínach proti COVIDU: Prezradil, kedy sa môže očkovaný človek nakaziť

Steven Brandenburg v noci z 24. na 25. decembra 2020 zámerne vybral 57 ampuliek s vakcínou z chladničky, následne ich tam vrátil a ďalšiu noc urobil to isté.

Ďalší zamestnanec nemocničnej lekárne našiel ampulky mimo chladničky ráno 26. decembra. Brandenburg, ktorého zadržali 30. decembra, pôvodne tvrdil, že ich vybral preto, aby sa dostal k ďalším veciam v chladničke a zabudol ich vrátiť späť. Neskôr sa však priznal, že tak urobil zámerne.

Vakcína od americkej firmy Moderna je použiteľná 12 hodín po vybratí z chladničky. Znehodnotenou vakcínou bolo zaočkovaných 57 ľudí. Súd mu zároveň nariadil zaplatiť odškodné vo výške 83.800 dolárov pre nemocnicu v štáte Wisconsin, v ktorej v tom čase pracoval.

Brandenbrug počas policajného výsluchu povedal, že znehodnotil dávky vakcíny pre viac ako 500 ľudí, pretože bol presvedčený, že táto očkovacia látka spôsobuje mutáciu ľudskej DNA.


Galéria

Steven Brandenburg Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/TMJ4 News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články