Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

VIDEO Veľká akcia maďarských policajtov: Zadržali drogových dílerov, medzi nimi aj Slováka

Policajti zadržali 44-ročného Slováka na parkovisku budapeštianskeho nákupného centra
Policajti zadržali 44-ročného Slováka na parkovisku budapeštianskeho nákupného centra
Zdroj: greb Youtube/PoliceHungary
16.05.2021 20:21

BUDAPEŠŤ - Maďarská polícia v spolupráci s protiteroristickým komandom TEK zadržala dvoch dílerov drog, z ktorých jeden je občanom Slovenskej republiky. Maďarský díler nakupoval omamné látky od Slováka, informovala v nedeľu polícia na svojej stránke police.hu.


Protidrogové oddelenie národného úradu vyšetrovania KR NNI si dvojicu dílerov všimlo pred niekoľkými mesiacmi a začalo vyšetrovanie, počas ktorého získalo dôkazy o ich trestnej činnosti. V rámci koordinovaného zásahu policajti zadržali v piatok (14.5.) 48-ročného Maďara L. Z. v jeho byte v severomaďarskej Tatabányi a 44-ročného Slováka S. R. na parkovisku budapeštianskeho nákupného centra.

Pri následných domových prehliadkach zhabala polícia väčšie množstvo hotovosti v eurách dolároch a vo forintoch, z toho v budapeštianskom byte slovenského občana našli 24.000 eur a 22 miliónov forintov (61.880 eur), ďalej mobilné telefóny, výpočtovú techniku, vzduchovku, ako aj rôzne druhy omamných látok.

Policajti zadržali aj družku L. Z., ktorá mala pri sebe v kabelke drogy, podľa predbežných výsledkov testov išlo o kokaín. V prípade zadržanej dvojice mužov iniciovala polícia vzatie do vyšetrovacej väzby.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Youtube/PoliceHungary

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články