Nedeľa, 20. jún 2021. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Veľký úlovok talianskej polície: Zaistila vyše 400 kíl kokaínu, na čiernom trhu by mal obrovskú hodnotu

Podľa odhadov polície by mali zhabané drogy na čiernom trhu hodnotu vyše 100 miliónov eur.
Podľa odhadov polície by mali zhabané drogy na čiernom trhu hodnotu vyše 100 miliónov eur.
Zdroj: greb YouTube/GuardiaDiFinanza
18.05.2021 12:31

RÍM - Talianska polícia v utorok oznámila, že v rámci spoločnej operácie s kosovskými a albánskymi orgánmi zhabala viac ako 400 kilogramov kokaínu z Južnej Ameriky. Informovala o tom agentúra AFP.


Podľa odhadov polície by mali zhabané drogy na čiernom trhu hodnotu vyše 100 miliónov eur. Polícia najskôr kontrabant zaistila v prístavnom meste Gioia Tauro ležiacom v regióne Kalábria na juhu Talianska.

Drogy boli ukryté v prepravnom kontajneri pochádzajúcom z brazílskeho mesta Santos, "v ktorom sa oficiálne nachádzalo kuracie mäso", uviedla vo vyhlásení talianska finančná a colná polícia (Guardia di Finanza).

Talianske úrady sa rozhodli nechať kontajner pokračovať v ceste do konečného cieľa v kosovskom meste Lipljan, kde zasiahla talianska, albánska a kosovská polícia. Zadržaných bolo 25 osôb, z toho sedem je obvinených z medzinárodného obchodovania s drogami.

Taliansko je známe ako kľúčové centrum obchodu s nelegálnymi drogami. Väčšinu kokaínu vstupujúceho do Európy ovláda obávaná mafia 'Ndrangheta so sídlom v Kalábrii.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/GuardiaDiFinanza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články