Nedeľa, 5. december 2021. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Potýčka kvôli lockdownu na VIDEU: Takúto hanbu ešte politik nezažil! Majiteľ ho vyrazil z krčmy

Krčmár chcel, aby Starmer vypadol z jeho podniku.
Krčmár chcel, aby Starmer vypadol z jeho podniku.
Zdroj: YouTube/The Guardian
20.04.2021 22:00

LONDÝN - Majiteľ krčmy v južnom Anglicku v pondelok drsným spôsobom vyhodil zo svojho podniku šéfa britských labouristov Keira Starmera. Prekážalo mu, že vodca opozície nebojoval proti lockdownu, ktorý vyhlásila konzervatívna vláda.


Diplomatické fiasko v Turecku: VIDEO Šéfku eurokomisie nechali bezradne stáť, jej kolega to dal na chrapúňa

Keir Starmer
Keir Starmer
Zdroj: TASR/Stefan Rousseau/Pool Photo via AP

Starmer, ktorý bol v meste Bath v rámci kampane pred miestnymi voľbami plánovanými na budúci mesiac, prítomným novinárom povedal, že "zásadne nesúhlasí" s niektorými názormi krčmára, ktorý podľa neho spochybnil samotné reštrikcie ako súčasť boja proti covidu-19.

Politici na celom svete sa pravidelne ocitajú v ťažkostiach, keď sa snažia hovoriť priamo s voličmi. Scény s rozzúreným krčmárom, ako reve na Starmera "Vypadnite z mojej krčmy!", boli ale podľa agentúry Reuters tentokrát o poznanie dramatickejšie, než býva obvyklé.

Potýčka kvôli lockdownu na
Zdroj: YouTube/The Guardian

Politik v krčme nepochodil

Majiteľ krčmy "U Havrana" Rod Humphris povedal labouristickému predákovi: "Sklamal ste ma. Celý život som volil labouristov. Sklamal ste ako opozícia, nepýtal ste sa, či lockdown funguje." Na záberoch je vidieť, ako ho musí krotiť Starmerova ochranka. "Chápete, že tisíce ľudí zomreli, pretože ste nerobil svoju prácu a nekládli skutočné otázky?" dodal krčmár.

Potýčka kvôli lockdownu na
Zdroj: YouTube/The Guardian

Starmer mu oponoval a hovoril, že s ním nesúhlasí. Chvíľu po incidente povedal novinárom, že Humphris "hlboko odmieta, že sme mali mať lockdown, neverí, že mali byť nejaké reštrikcie, a ja si myslím, že do určitej miery ani neverí, že vôbec existuje pandémia. Samozrejme má na takýto názor právo. Obávam sa však, že ja s tým úplne nesúhlasím a myslím si, že by s tým absolútne nesúhlasila ani väčšina ľudí po celej krajine". 


Galéria

Krčmár chcel, aby Starmer Keir Starmer

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/The Guardian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články