Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Ani teraz to nevyšlo: VIDEO Vesmírna loď Starship úspešne pristála, no potom... obrovská explózia!

Na snímke z videozáznamu je pristávanie Starship SN10 v americkom Boca Chica.
Na snímke z videozáznamu je pristávanie Starship SN10 v americkom Boca Chica.
Zdroj: TASR/SpaceX via AP
04.03.2021 15:06

MYS CANAVERAL - Prototyp vesmírnej lode Starship SN10 americkej spoločnosti SpaceX v stredu po skúšobnom lete úspešne pristál; po pristátí však explodoval.


Prekvapenie: FOTO Padák použitý pri pristátí na Marse niesol tajnú správu

Prototyp lode, ktorá má letieť na Mars, dosiahol po štarte výšku 10 kilometrov a následné úspešne pristál. Krátko po pristátí však loď explodovala.

"Krásne mäkké pristátie," uviedol John Insprucker, ktorý naživo prenášanú udalosť za spoločnosť SpaceX komentoval. Pri päte rakety boli však už v tom čase vidieť plamene, ktoré krátko potom priviedli stojacu raketu k obrovskému výbuchu. Presné príčiny havárie spoločnosť neoznámila.

Ani teraz to nevyšlo:
Zdroj: SITA/AP/SpaceX

Išlo o tretí takýto test, no po prvý raz sa rakete podarilo pristáť, píše AP. Predchádzajúce dva prototypy lode Starship, ktoré spoločnosť SpaceX testovala v decembri a vo februári, explodovali už pri dosadnutí na zemský povrch.

Starship je vrchný stupeň kozmickej lode, ktorá má absolvovať lety na Mesiac a Mars. Do vesmíru ju má vyniesť nosná raketa Super Heavy, ktorá sa v kozme od lode Starship odpojí a vráti späť na Zem. Celková výška lode Starship a nosnej rakety Super Heavy bude 120 metrov.


Galéria

Na snímke z videozáznamu

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ČTK
VIDEO: YouTube/SpaceX, The Sun

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články