Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Malá Liza (7) predáva limonádu: FOTO Má na to pádny dôvod, zachrániť si vlastný život!

Stánok Lizy žiari farbami.
Stánok Lizy žiari farbami.
Zdroj: https://www.mightycause.com/story/Lemonadeforliza
02.03.2021 06:55

HOMEWOOD - Sedemročné dievčatko Liza z americkej Alabamy z mesta Homewood má ťažký osud. Trpí malformáciami mozgu a utrpela už aj záchvat. Potrebuje peniaze na operácie, a tak sa rozhodla, že začne predávať citrónovú limonádu.


Potrebuje niekoľko operácií - ale tie stoja peniaze. Takže predáva čo najviac domácej limonády. Plus sladkosti. Jej stánok je postavený zo škatúľ od ovocia pomaľovaných na žlto a ružovo. Vyzerá, akoby bol vystrihnutý z filmovej scény. Dievča so šarmantným úsmevom si ho vybudovalo v pekárni svojej matky.

Koncom januára musela Liza po svojom záchvate ísť do nemocnice.
Malá Liza potrebuje niekoľko
Zdroj: https://www.mightycause.com/story/Lemonadeforliza

Operácia sa má vykonať neďaleko Homewoodu v Detskej nemocnici v Birminghame. Prvýkrát v marci. A ona sa bojí. „Neviem sa s tým vysporiadať,“ povedala pre News 19. "Dúfam, že to dokážem. Moja matka povedala, že áno, ale mám pocit, že to nezvládnem.“

Jej ochorenie je veľmi zriedkavé. A jeho liečba bude trvať dlho. Jej matka má poistenie pokrývajúce náklady na chirurgický zákrok, ale k tomu treba pripočítať aj cestu tam a späť, prenocovanie a ďalšie lekárske ošetrenie. Príliš veľa pre mamu Elizabeth, ktorá sama vychováva dve deti.

Liza s mamou Elizabeth a bratom Finnleym
Malá Liza potrebuje niekoľko
Zdroj: https://www.mightycause.com/story/Lemonadeforliza

Preto založila darcovskú stránku na webe „MightyCause“ - s cieľom získať výške 75-tisíc dolárov (niečo vyše 62-tisíc eur). Očakávania už boli zjavne prekročené: Doteraz sa vyzbieralo viac ako 245-tisíc dolárov (takmer 202-tisíc eur) Taký bol stav k 1. marcu o 10.00. Sú to peniaze, vďaka ktorým teraz môžu dúfať, že sa malá Liza zotaví.


Galéria

Stánok Lizy žiari farbami. Malá Liza potrebuje niekoľko Malá Liza potrebuje niekoľko

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/rd

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články