Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

KORONAVÍRUS Prvá krajina na svete schválila použite vakcíny od Johnson & Johnson

Vakcína od Johnson & Johnson
Vakcína od Johnson & Johnson
Zdroj: SITA/Cheryl Gerber/Johnson & Johnson via AP
25.02.2021 21:58

MANÁMA - Bahrajn sa vo štvrtok stal prvou krajinou na svete, ktorá schválila núdzové použitie jednodávkovej vakcíny proti koronavírusu od firmy Johnson & Johnson. Informoval o tom britský denník The Guardian.


Bahrajnská vláda prijala príslušné rozhodnutie len deň po tom, čo americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) potvrdil, že vakcína je vysoko účinná pri podaní pacientom so závažným priebehom ochorenia COVID-19 a taktiež voči brazílskemu a juhoafrickému variantu koronavírusu. Bahrajnské kráľovstvo plánuje prioritne zaočkovať obyvateľov z rizikových vekových skupín, ako sú seniori či občania s chronickými ochoreniami.

Nateraz však nie je jasné, kedy plánuje vakcinačnú kampaň spustiť, ani kedy očakáva prvú dodávku vakcín, píše agentúra AP. Bahrajn doteraz schválil použitie vakcín od konzorcia Pfizer/BioNTech, spoločnosti AstraZeneca, čínskej firmy Sinopharm a ruskú očkovaciu látku Sputnik V. Od začiatku pandémie koronavírusu zaznamenal Bahrajn už takmer 120.000 prípadov nákazy a 437 úmrtí. Doteraz tam najmenej jednu dávku vakcíny dostalo takmer 17 percent tamojšej dvojmiliónovej populácie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články